Nástup na PN po rodičovskej dovolenke

suezuzu
24. jan 2021

Poprosila by som radu od niekoho skúseného v danej oblasti. V marci nastupuje manžel so synom na materskú dovolenku. Ja mám zdravotné problémy a chcem sa dať dokopy, kým budem muž na materskej. Ako postupovať? Zamestnaná som na dobu neurčitú. Môžem ísť hneď na PN, alebo mám ísť najprv na dovolenku, alebo na pár dní nastúpim do práce? Lebo teraz sa mi neplatí nemocenské. Informácií je veľa a ja sa v tom strácam. Ďakujem za rady.

lucka_ke
24. jan 2021

mesiac vopred musíš zamestnávateľovi písomne oznámiť, že sa chceš vrátiť, ak má pre teba prácu môžeš aj nastúpiť, alebo si môžeš čerpať dovolenku a potom ísť na PN, záleží na podmienkach či majú pre teba momentálne prácu, niektorí poskytujú zamestnancom homeoffice - ten by bol pre teba zrejme finančne najvýhodnejší

suezuzu
autor
24. jan 2021

@lucka_ke ďakujem za odpoveď. Tento týždeň tam chcem poslať oznámenie a zavolať, že ako sú na tom s voľnými miestami. Pracujem v obchode, tam home office nehrozí.

cukorfalat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukorfalat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
7. feb 2024

musis pocitat ale s tym ze po sestrocnej materskej ti rovno naroadia najprv cerpanie dovolenky a nasledne ukoncenie pracovneho pomeru

a pocas PN nemusis dostat vychadzky a samozrejme chodia kontroly najma na taketo ucelove PN

suezuzu
autor
7. feb 2024

@mamina7070 Dakujem za odpoveď, ale to som písala pred 3 rokmi. Nie je to aktuálne

mamina7070
7. feb 2024

@suezuzu pardon ospravedlnujem sa