Dve maródky po sebe a materská

heltova9
25. okt 2020

Ahojte, chcem sa opytat v robote mam zmluvu od 1.2. 2018 na neurcito.. Lenze tento rok od februara marodujem a budem urcite marodovat cely rok.. Viem ze ked otehotniem, tak pojdem na pn zas.. Chcem sa opytat ci medzi tymito pnkami musi byt odrobenych tych 270 dni alebo nie? Lebo som Citala ze za posledne 2 roky musi byt odrobenych 270 dni a ked by som si spocitala tieto pn tak to je rok aj 9mesiacov dajme tomu alebo sa to rata to obdobie co som celkovo zamestnana? Dakujem pekne

veronikaszabova
25. okt 2020

@heltova9 rataju sa ti aj dni PN, pokial trva PP

zuzap33
25. okt 2020

@heltova9 pn ti budú platiť rok. Ak chceš znova platenú pn na rok, musíš odrobit 270 dní.

mogaa
25. okt 2020

@heltova9 platená PN je rok, potom môžeš síce byť naďalej na PN ale neplatenej....ak chceš opäť platenú PN musíš odrobiť určitý počet dní.....zároveň ak si nastúpila a na PN si išla v skúšobnej dobe, skúšobná doba sa ti predlžuje o dobu PN, takže ak nastúpiš si braná stále ako keby si bola v skúšobnej dobe.....

heltova9
autor
26. okt 2020

@mogaa @zuzap33 @veronikaszabova Dakujem pekne za odpovede.. Niekde som citala ze na pn staci 26 tyzdnov odrobit, tak preto sa pytam ci staci tolko alebo musim tych 9mesiacov aspon.. Neplatena pn by mi nevadila, ale ide mi o tu matersku ci by som dostala.. A v skusobnej dobe nie som, zamestnana som v praci uz 2,5 roka na neurčito

mogaa
26. okt 2020

@heltova9 jasne, v tomto prípade budeš mať nárok na materskú....