Evidovanie na Úrad práce.

mnaamkaa
17. feb 2019

Zenicky poraďte. Ukončila som PP dohodou o 2 mesiace skôr ako mi konci rodičovský,na základe ponúknutej práce ktorú som nakoniec nevzala z rodinných dôvodov. Ako mám teraz postupovať. Mam počkať kým mi skončí rodičovský a až tak sa nahlásiť na úrade. Alebo hneď po ukončení PP. Bojím sa ze za tie dva mesiace nebudem mat odvádzanie veci do sociálnej.A mam nejaký nárok na podporu po rodiča ku, ak nenájdem dovtedy zamestnanie? Prosim odpoviete mi len na danú otázku?

evittam
17. feb 2019

@mnaamkaa Uz som ti na tvoju otázku jasne odpovedala. Ale asi si nepochopila:
Evidovat sa stačí az po RD
Narok na podporu mas do dvoch rokov od skončenia PP
Pocas RD si poistencom štátu co sa tyka ZP a DP, inak za teba nikto nic neodvadza. Taktiež to platí pocas evidencie uchádzačov o zamestnanie.

laska201
17. feb 2019

@evittam prosim ta chcem sa ta spytat.1.3 mi konci rd staci mi az v pondelok sa hlasit na urad prace ze?kedze 1 je v piatok.a este sa ta chcem spytat musim ist asi aj na socialku a zdravotku ze?

evittam
17. feb 2019

@laska201 Na SP nie, na ZP az ked budeš mať rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

laska201
17. feb 2019

@evittam dakujem.to mi daju hned na urade ked to tam vypisem a papiere prefotene prilozim k tomu.

evittam
17. feb 2019

@laska201 Nie. Tak za 2-3tyzdne. Ako kde

laska201
17. feb 2019

@evittam a aha a do vtedy sa to pocita ako dobrovolne nezamestnana ci ako.

evittam
17. feb 2019

@laska201 Prihlásia ta spätne na základe rozhodnutia

laska201
17. feb 2019

@evittam aha a ked si najdem pracu medzi tym tak opet odhlasit a ten papier z uradu doniest na zdravotku ze?joj dufam ze toto nebudem musiet riesit ale tak co uz.Prosim ta a nahodou nevies ako to funguje s kurzami na urade ze doplnila zivotopis.aapon takto by som to vyuzila.

evittam
17. feb 2019

@laska201 Bohužiaľ neviem ako fungujú kurzy.

laska201
17. feb 2019

@evittam aj tak dakujem velmi moc.

evittam
17. feb 2019

@laska201 Za malo 😉

eperia
17. feb 2019

@evittam Aj keď si na RD,lepšie je sa zaevidovať na úrade práce.

evittam
17. feb 2019

@eperia A na co? Kym si RD si na RD tak ta UPSVaR nezaeviduje ako nezamestnanu.

evittam
17. feb 2019

@eperia Na UPSVaR si evidovana ako poberateľ RP.

eperia
17. feb 2019

@evittam Keď si ma materskej ,tak nie,ale ak na RD,tak ťa riadne zaeviduje.....Tým pádom máš všetky práva ako nezamestnaná .Ak by si chcela nejaký kurz alebo niečo z úradu.Tiež sa nemusíš evidovať ,ak nechceš.Ale za mňa určite ano.

evittam
17. feb 2019

@eperia Nikto ta nezaeviduje ak si na RD! A na čo byto bolo dobre?! Kvoli comu?! Si poberateľ RP nie si nezamestnana.

evittam
17. feb 2019

@eperia Na tie ich kurzy sa môžem vies co....Bud si matka na RD s dieťaťom alebo zrusis RD a mozes byt nezamestnana. Nie oboje naraz.

eperia
17. feb 2019

@evittam Ale áno ,riadne ju zaeviduju,lebo ak si na RD,môžeš aj pracovať ,ak chceš

evittam
17. feb 2019

@eperia Nemozes pracovať a byt na RD. Ak pracuješ konci RD. Môžeš len pracovať a poberať RP. A nemôžeš byt evidovana ako nezamestnana a zároveň na RD. Skus to pochopiť. Ako aj nie je mozny súbeh podpora a poberanie RP. Tvoje informacie su zavádzajúce. Skus si naštudovať zakon a potom radiť. Urobíš službu minimálne sebe.

evittam
17. feb 2019

@majusqa77
@zalka
Pomoooc, a zase tu mame odbornicku....😅

eperia
17. feb 2019

@evittam Môžeš poberať RD a zároveň pracovať.Mám to z vlastnej skúsenosti.Lepšie sa informuj ty.

evittam
17. feb 2019

@eperia Mozes poberať RP a pracovať! RD sa nepoberá. Ja mam vyse 20rocnu prax. Ty si dostuduj! A plati vsetko co som uz napísala. Ak si na RD si na rodičovskej dovolenke a nepracujes a poberas rodičovský príspevok t.j.RP-ak pracujes skoncila RD t.j.rodicovska dovolenka a poberas len RP t.j.rodicovsky príspevok. To len pre teba. 😉

zuzka1.
17. feb 2019

@evittam matka poberajuca RP sa moze evidovat na upsvr aj to mamicky vyuzivaju, napriklad ak chce prispevok na podnikanie je podmienka 3mesiace evidencie, alebo napriklad matka alebo teda uoz do 29rokov ma narok po mesiaci v evidencii na motivacny prispevok Restart, alebo napriklad v pripade preplatenia kurzu cez repas, ma to vyznam aj ked je poberajuca rp.

zuzka1.
17. feb 2019

@evittam jedine nemoze poberat RP a podporu sucasne, ale to si moze požiadat po skonceni napriklad

evittam
17. feb 2019

@zuzka1. Ale len v prípade ze nie je na RD.😉 Tu mlada pani tvrdi,ze je dokonca na RD a pracuje.😉

9lf9
17. feb 2019

@evittam ked si na RD a nie na MD tam sa mozes evidovat na urade a mozes si spravit kurzy, zacat riesit príspevok na zivnost...

evittam
17. feb 2019

@zuzka1. Ved ja stále dookola pisem to iste. Nejak to tu mlada pani nechce pochopiť ....😉

zuzka1.
17. feb 2019

@evittam ano ano citam, nechcela som ta oznacit, len vysvetlit ako je poberat rp a evidencia a pripadne vyuzitie paragrafov alebo projektov

evittam
17. feb 2019

@9lf9 Ked poberas RP ale nie ked si na RD.

evittam
17. feb 2019

@zuzka1. Veď to ja chapem a dobre viem. Evidentne pani nerozlišuje pojmy RD a RP.