Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jasle a sociálka. Kde zohnať potrebné potvrdenie?

zuzana2706
4. sep 2008

maminy, neviete mi poradit? moj maly ma 2 roky a 2 mesiace a chodi do sukromnych jasiel 3. den, vraj potrebujem potvrdenie od socialky aby mi nezobrali matersku pretoze sa chystam do prace. co je to za potvrdenie, neviete ako sa vola alebo ci je na nete? a kto to potvrdzuje? dakujem

gapa
4. sep 2008

zuzka,
ty už nepoberáš materské zo sociálky ale rodič.príspevok z UPSVaR!!!

Na UPSVaR odbor sociálnych vecí a rodiny musíš nahlásiť začiatok prac.pomeru a to, že počas tejto "zárobkovej činnosti" sa o tvoje dieťa bude starať tebou uvedená právnická osoba = súkromné jasle. Neviem, či nebudeš potrebovať aj potvrdenie od nic.
Skús si zájsť na ten UPSVaR alebo tam zavolaj.

Predpokladám, že do práce nastúpiš koncom septembra, prípadne začiatkom oktobra (ak dieťa nastúpilo do jaslí od 2.9.08), aby si nemala problém s vyplatením RP za 9/08 resp. 10/08, splnila podmienku aspon časť mesiaca a dostala RP za celé tieto mesiace.

zuzana2706
autor
4. sep 2008

gaga, nantupujem do prace uz 16.sept., maly mi chodi do jasiel od 2.sept., neviem ako to tam na urade urobia. dakujem za info

lilyk
21. sep 2008

musim nahlasit socialke ze som dala maleho do sukromnych jasiel v pripade ze ostavam doma na druhej materskej? Dakujem. Do prace sa nechystam.

sue
21. sep 2008

Ja som nastúpila k 2.9. do práce, malého zatiaľ opatruje stará mama, od 1.10. ide do súkr.jaslí, volala som na ÚPSVaR a vraj nemusím dodávať žiadny doklad, oni si ho vyžiadajú sami - doklad, že sa o dieťa niekto stará a že ten niekto nepoberá príspevky od štátu a teda mi rodičovský príspevok môžu naďalej zasielať.

gapa
21. sep 2008

lilyk,
ak od obdobia návštevy súkr.jaslí začneš poberať materské, tak nahlasovať jasle nemusíš (podla mna iba ak by bola prijatá skôr ako začneš poberať materské a nemala si odklad/prerušenie dochádzky). Musíš ale nahlásiť odkedy začínaš poberať materské, lebo oboje súčasne nemôžeš. Teda súčasne pôžeš poberať len za jeden mesiac, napr. na MD nastupuješ 2.11.08 a dieťa je prijaté do Mš 2.11.08, tak máš nárok na RP v plnej výške za 11/08, lebo tento jeden den splnaš podmienky riadnej starostlivosti, nepoberáš v nom mateské. RP sa vždy vypláca v mesačnej výške, nie na dni.

lilyk
21. sep 2008

gapa,
dakujem velmi pekne za odpoved, este by som sa chcela uistit ak som to dobre pochopila nemusim davat vediet SP nic, kedze som zamestnavatelovi dala vediet den nastupu na MD a zamestnavatel to oznami SP ako to bolo pri mojom prvom nastupe na MD....tak? 😉 dakujem este raz 🙂

gapa
21. sep 2008

aby bolo jasné, predtým si sa pýtala na UPSVaR, tam treba nahlásiť začiatok poberania mateského.

teraz sa pýtaš na SP. Tam pri nástupe na MD netreba nahlasovať nič. Až po narodení dieťaťa do 15dní treba dať prihlášku na tlačive RLFO + vyhlásenie + kopiu RL dieťaťa + oznámenie o sporitelovi ak chceš aby ti odvádzali do II.piliera.

gapa
21. sep 2008

a samozrejme ešte zvlášť dalšiu kopiu rodného listu dieťaťa na oddelenie nem.dávok, k žiadosti o materské

lilyk
22. sep 2008

Dakujem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli