Je možne poberať dva príspevky na dieťa?

zuzka_204
19. sep 2019

Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s vypoctom materskej pri druhom dietati? Som na platenej predlzenej RD kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu syna..syn má 3,5 roka a. Budem na predĺženej RD do šiestich rokov.. Je možné že budem poberať dva príspevky. Aj na staršieho syna aj na novorodenca?. Ďakujem

veronikaszabova
19. sep 2019

@zuzka_204 nie.
Mozes poberat len 1.
Bud MP alebo RP

katarinka89
19. sep 2019

@zuzka_204 to asi ťažko,ja mám 2 deti narodené do roka a poberám len jedno

evittam
20. sep 2019

@zuzka_204 Samozrejme ze nie. Ak mas narok na MD tak nastupis normálne na MD a po nej dostaneš RP tiez len na jedno dieta.

3petka
20. sep 2019

@evittam A v prípade že žena poberá RP - predľžený a muž bude poberať MD na druhé dieťa?? Toto ide súčasne. To je zas môj prípad...

evittam
20. sep 2019

@3petka Nie nie je to možné. Súčasne mozu poverat matka a otec len MD.

kddd
20. sep 2019

@3petka môj a manželov prípad ja som sa musela vzdať rodičovského príspevku a na tom základe manželovi uznali materskú keby som sa nevzdala jemu neuznajú lebo nemôžeš súčastnostne poberať 2 príspevky. Môžeš súčasne poberať iba žena materskú a muž materskú na druhé dieťa 👍🏼

ola101
20. sep 2019

nie bud budes mat matersku alebo rodicovsky prispevok. jedine, ze by na to jedno dieta poberal rodicovsky tvoj muz, este tak by sa to podla mna dalo spravit

evittam
20. sep 2019

@ola101
Nie nejde to. Nemoze jeden rodic poberat RP a druhy MD. Ani keby mali 10deti.

maciatkolulu
20. sep 2019

@evittam 👍👍😂ja neviem, za chvíľu by sa chcelo poberať rodičky aj za domáce zverí a na babku a sedieť doma do 10 rokov a čakať na príspevky štátu a plakať ako je to malo, ako to nestačí 😂😂😂😂ja neviem sa to tu píše a dokola tie isté otazky

miren86
15. okt 2019

@maciatkolulu moja...viem že staršia téma, ale toto ma celkom urazilo!!!! Mňa sa to tiež týka!!! Mám syna autistu a poberam na neho rodicak a popri tom pracujem. Som opäť tehotná a keď nastúpim na materskú rodicak mi vezmú! A ten syn je teraz odstanevy? Už nemusíme do škôlky cestovať 40km??? Už nemusí chodiť na terapie? Uz mu nemusím kupovať drahé pomôcky? Je úplne normálne keď sa na toto niekto opyta, nie nie som nenazrana ale mám náročné dieťa a tie výdavky si nikto nevie predstaviť! Ten príspevok je pre neho lebo ma nepriaznivý zdravotný stav! Tak sa pýtam či mi ho vezmú keď nastúpim na MD!

hencovak
15. okt 2019

@miren86 ano, vezmu vam ho.

maciatkolulu
16. okt 2019

@miren86 ale jasne, ze musíte, ale stat naozaj nie je povinný sa starať. Povinní sú rodičia v prvom rade a ja viem, co je to mat dieťa s problémom, lebo myslím, ze hydrocephauus a zopár operácii nie je hahahá, moja👍a nebrala som ani cent, nedomahala som sa,moja. Starala som sa ja a môj manžel. Nemala som materskú aj na suseda a zili sme. V dnešnej dobe sa len vyplakava a každý chce mať a pritom malo dá.... Nastastastie sa ma tento systém už netýka. Máš pocit, ze v zahraničí nemajú postihnuté deti??? Myslíš, ze niekoho trápi, ze jazdite 40 km do skolky??? Myslíš, zebini nejazdia a nemajú príspevky a majú oveľa viac choré deti, kde sú fakt pomôcky, lieky a iné veci potrebné kupovať mesačne. Moja....

dnld
16. okt 2019

@miren86 naco sa urazate? Ja som isiel s dcerou na md a pocas mojej materskej sa nam narodil syn a manzelka nedostavala ani cent na syna kym som nesiel naspat do prace a nepotrebovali jest zit atd? Neviem co sa vzrusujete nad tym. Zili sme iba z md a myslite ze zdrave deti ziju zo vzduchu? Nehadam sa ze nemate vyssie prispevky ale tyka sa to kazdeho kto ma taku situaciu aj zo zdravymi detmi

miren86
16. okt 2019

@maciatkolulu ty si typ človeka ktorý strihá frajera ale ešte sa v ťažkej situácii neocitol! Neprajem ti aby si sa ocitla samozrejme. Malo dávam???? Vieš aké odvody mi odchádzajú z výplaty??? Áno ono sa treba na všetko vysrať a povedať si, že štát nie je povinný, tak načo potom funguje štát?? Načo odvádzame dane??? Nato keď sa ocitnes v ťažkej situácii stat na teba vysere! Tlieskam ak s týmto súhlasíš! A prečo sem tahas zahraničie???? Niekto niečo o zahraničí písal? A zo srdca závidím, že ti manžel pomáhal, ja som to šťastie nemala. Moja!

maciatkolulu
17. okt 2019

@miren86 opäť píšem, že moje prvorodene dieťa malo hydrocephalus, bola operovana v prvý rok života 4x!!!!! S tým "moja" si začala ty, takže o ťažkej situácii mi ty hovoriť nemusíš. Videla som také prípady "moja", že by ti sánka padla.... Takže hrebienok si daj trochu nižšie a necechraj si ho až tak... Lebo 40 km do škôlky a naspat je hovno oproti tomu, čo potrebujú iné deti, ktoré nikdy nebudú môcť byť v škôlke a ani ani 40km vzdialenej a ich matky nebudú môcť pracovať a dostanú rovnako ako ty, pripadne o minimálnu almužnu viac. Takže nekric veľmi, že vieš naisto co je ťažká situácia. Ty si zjavne pracovala a mala dieťa v škôlke, to ti gratulujem. A ešte poberala aj rodičak, opäť gratulujem, ale sú rodiny, kde sú náklady oveľa vyššie ako 40km hore dole a pritom práca t.j.prijem absentuje. Takže sa prosím krot vo svojich vyhláseniach o ťažkej situácii, moja😖. Ja som sa našťastie nemusela domáhať ničoho a ani nechcela, lebo by ma hanba fackovala. A to moje dieťa malo teda slušnú diagmozu. Bohu som ďakovala, že nepotrebuje žiadne pomôcky, nič, že po operáciách z nej ostalo zdravé dieťa akurát so shuntom. Takže veľa šťastia