Mám šancu dostávať dva príspevky?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

mám dvoch synov vo veku 1 a 3 roky. Poberám rodičovský na mladšieho syna. Starší syn má zdravotné problémy a je možné, že by mi schválili do jeho 6. rokov platený RP.

Je v tomto prípade stále len jeden rodičovský?

Oplatí sa mi tým vôbec zaoberať, keď poberám RP na mladšieho syna?

Dostali by sme dva príspevky?

Je predĺžený RP inak platený?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že máte viac detí vo veku do 3 rokov alebo do 6 rokov, ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, máte nárok len na jeden rodičovský príspevok.

Keď Vám mladšie zdravé dieťa dovŕši 3 roky a starší ešte nebude mať 6 rokov a stále bude mať nepriaznivý zdravotný stav, skôr vtedy požiadať o o predĺžený RP.

S prianím pekného dňa,
Lenka