Kam sa prihlásiť po skončení rodičovského?

cookie26
29. mar 2021

Ahojte.Teraz v marci mi skoncila RD,na urady sa neda dovolat,mailom nedostavam plne informacie...este pocas materskej mi v juni 2018 skoncil pracovny pomer. Z UPSVAR mam info,ze prihlasenie sa je dobrovolne.
Myslim si,ze by som mohla mat narok na pandemicky rodicovsky.
Dcera nie je v skolke, ja som tehotna (termin v auguste).
Prihlasit sa na upsvar/zdravotnu poistovnu/socialnu poisťovňu? Kde ziadat o pandemicky rp?Pripadne neziadat-dostala som aj take info,ze papiere posielaju z urady..
Dakujem

alenah31
29. mar 2021

@cookie26 o pandemický RP ty nežiadaš - prídu ti v apríli papiere z ÚPSVaR - vypíšeš a pošleš späť - automaticky budú RP vyplácať naďalej.

cookie26
autor
29. mar 2021

@alenah31 dakujem.A hlasenie sa na zdravotke alebo socialke?Kedze som vlastne nezamestnana?Pripadne aj upsvar pre pripad ze pandemicky skonci?

mismor
26. máj 2021

@cookie26 kde ste sa nakoniec hlásili? Lebo ja som volala na úrad a tam mi nepovedali dokopy nič. Ďakujem

cookie26
autor
7. jún 2021

@mismor ospravedlnujem sa,dlhsie som sem nenakukla.Nakoniec som zavolala na upsvar-konkretne k pani,ktora sa venovala pandemickemu rodicaku,popisala situaciu ze sa ostavam starat o dieta,pani mi mailom poslala nejake tlaciva,ktore bolo treba vyplnit.
Socialna a zdravotna poistovna nic.Akurat v momente,ked sa pandemicky rodicak stopne,je potrebne sa na poistovne nahlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6r.Taketo info mi boli poskytnute

mismor
7. jún 2021

@cookie26 ďakujem, aj ja som zisťovala priamo u pani, čo sa tomu venuje, lebo inak slabé info