Kde zoberiem potvrdenia na rodičovský v Rakúsku?

miskacharly
21. sep 2014

Partnerpeacuje v rakusku a na sk mi zastavkli rodicovsky,ze si ho mam pytat tam.ale vsade citam,ze treba sobasny list,ale my niesme zosobaseni.potom,že potvrdenia o vsetkych vysetreniach a prefotenu tehotensku knizku.kde mam zobrat tie potvrdenia,ked na ultrazvuk a na vysetrenia som chodila do nemocnice a nie k mojej doktorke?a tehotensku knizku mi nevratili.tak skadial mam zobrat jej kopiu?a musime byt zosobaseni?necakam odpovede,ze sa mam ist spytat na finanzamt,ale poprosim odpoved od mamiciek,ktore poberaju rodicovsky prispevok v rakusku,budem vdacna aj za dalsie informácie.ďakujem 🙂

dasenka1203
21. sep 2014

kopiu tehotenskej knizky vam vydaju na poziadanie v nemocnici kde ste rodila, zosobaseni nemusite byt, dolezite je aby ste vsetci traja aj s babatkom mali rovnaku adresu trvaleho pobytu - tu treba zdokladovat potvrdenim z matriky

0604katka
21. sep 2014

ahoj ja som poberala r.p z rakuska mne stacilo len potvrdenie od lekarky ku ktorej som chodila cez tehotenstvo ze som sa starala o zdravie babetka. nic viac a uznali mi to im ide hlavne o to ze si nic nezanedbala

miskacharly
autor
21. sep 2014

@dasenka1203 a ked sme v podnajme?sem sa neda dat trvale bydlisko.maly ma trvaly pobyt somnou najednej adrese a rodicovsky poberam ja,ale pridavky zas partner.bude okolo toho nejaky problem?aj na najomnej zmluve je len partner.

duska88
21. sep 2014

@miskacharly tehu knizku ti prefotia v porodnici kde si rodila, potom ofotis zdravotnu kartu dietata, zosobaseni byt nemusite, ani mat spolocnu adresu, staci, ze je otec zapisany v rodnom liste.

dasenka1203
21. sep 2014

@miskacharly no to teda neviem ako v tomto pripade.. ale aj u nas je to tak ze rodicovsky poberam na sk pretoze manzel tu pracuje, a pridavky su vybavene na neho lebo ja na sk nemam narok, tie beriem z AT, no a Rakusko doplaca aj rozdiel rodicovskeho.... ste na FB? tam je tiez skupinka "ako si vybavim wochengeld", skuste sa tam pridat a popytat .. a aj tu na MK je taka skupinka, snad budu baby vediet ;)

dasenka1203
21. sep 2014

@duska88 staci ze otec je v rodnom liste? preco potom pytaju potvrdenia o pobyte z matriky?

duska88
21. sep 2014

@dasenka1203 aj od nas pytali, potvrdenie o pobyte matky a dietata..., nemusia mat vsetci 3 spolocny..
@miskacharly ked ti stoplI rodicak s tym, ze tu nemas narok, tak ho normalne dostanes z at, treba poslat ziadost so vsetkymi formularmi k tomu potrebnymi + nech ti daju na socke na A4 cierne na bielom z takeho a takeho dovodu narok nemas, das prelozit do nj a hotovo..

dasenka1203
21. sep 2014

@duska88 no ale ved dietatu davaju automaticky pobyt tam kde ma matka nie? co tym ziskaju v AT ked chcu potvrdit nieco co sa "deje samo"

duska88
21. sep 2014

@dasenka1203 tak to sa mna nepytaj preco.. pytaju to od kazdeho

henika32
21. sep 2014

Skupina na facebooku ako si vybavim wochengeld, , matersku.
Tam ti poradia presne.