Potvrdenie od lekára pre dieťa do Rakúska

romi2810
6. jún 2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako ste riešili potvrdenie od lekára pre dieťa do rakúska. S manželom vybavujeme rodinné prídavky a rodičovský príspevok v rakúsku a potrebujú od nás potvrdenie od lekára v určitých týždňoch/mesiacoch aké boli vyšetrenia a pod. Zaujímalo by ma či je na to nejaký formulár alebo ste si museli nejakú vlastnú tabulku spraviť? Doktor mi stále hovorí že si maminky nosia tabulku a oni dajú len razítko. Ďakujem pekne za rady

engel76
6. jún 2023

@romi2810 je knizka mutter kind pass a do toho mi davala dr.peciatky

romi2810
autor
6. jún 2023

@engel76 dá sa táto knižka niekde zohnať alwbo vytlačiť? Lebo my nič také nemáme

kiki68
6. jún 2023

@romi2810 mukipass as dava v tehu, ale vypytaj ho u rakuskeho obvodneho lekara pre deti a dorast. Len neviem ci budes mat vsetky vysetrenia povinne pre Rakusko ( nemam dojem, ze na Sk mate napr ocne vysetrenie v cca 2 rokoch dietata, uz ocnym lekarom), my to tiez musime dokladat poistovni v tom mukipass. Ockovania tam nie su zaradene ( nie su povinne) a tiez je tam ta rocna prehliadka a tie babatkovske vysetrenia ( to co sa u nas robi este v porodnici)

kiki68
6. jún 2023

@romi2810 pripadne si pozri ofiko na stranke OGK, z e co je povinne pre Mukipass a to doloz na individualnych papieroch zo sk

engel76
6. jún 2023

@kiki68 boli sme na SK na vsetkych potrrbnych vysetreniach do pasu, aj na ocnom v 2r.

kiki68
6. jún 2023

@engel76 tak potom to dajte dokopy a poslite na poistovnu ( alebo ktory urad to ziada). Prinajhorsom to budu chciet mat prelozene so stemplom notara. Ale to si nemyslim. Tam ide iba o termin a peciatku lekara a nazov vysetrenia