Kedy dostanem materskú?

lenuliklenka
24. apr 2013

Ahojte,chcem sa vás spýtat že ked by som mala dostat materskú ked sa my malí narodil 23.3 a dala som si to šekom a kedy dostanem príspevok dakujem za odpovede.

danadany
24. apr 2013

materská chodí vždy okolo 15. teho v mesiaci za predchádzajúci mesiac, teda podľa toho kedy si na materskú išla, ty musíš vedieť od kedy si na materskej bola ale na tú sa chodí už 6 týždňov pred pôrodom takže by si prvú mala mať ak teda máš na ňu nárok a o príspevok musíš ísť žiadať na úrad práce s vyplnenými tlačivami ale myslím že sa dieťa musí dožiť 28 dní či ako to bolo a potvrdzuje to aj lekár

lenuliklenka
autor
24. apr 2013

@danadany 17.2 som mala napísane ale čiže ešte som nerobila takže my to neplatilo

zivika
24. apr 2013

@lenuliklenka na strankach socialnej poistovne sa docitas, ze materska sa spravidla vyplaca do 20teho v mesiaci...suhlasim s @danadany ked sa ti dieta narodilo pred mesiacom a 6 tyzdnov pred porodom si bola na materskej, uz by si tento mesiac mala dostat druhu...neviem, ci si nezabudla, ale po narodeni dietata treba do socialnej poistovne nahlasit rodne cislo dietata a bud im zaniest, alebo poslat kopiu rodneho listu, ked tak neurobis, vyplacanie materskej ti pozastavia...asi najjednoduchsie bude, ked tam zavolas...a co sa prispevku pri narodeni tyka, ten sa vyplaca aj pred dozitim 28 dni (to je podmienka len pre priplatok k prispevku), ale to musis zaniest ziadost na UPSVaR, ak si tak urobila, tak by peniaze mali dojst nasledujuci mesiac po podani ziadosti...tiez tam mozes zavolat a opytat sa...

zivika
24. apr 2013

@lenuliklenka omg a bola si vobec v socialnej?

zivika
24. apr 2013

@lenuliklenka tak takto...je jedno, ci si zamestnana bola, alebo nie, ked ta dr. vypisal na materksku, mala si s tym papierom ist do socialnej poistovne...odtial by ti poslali vyjadrnie, ze narok na matersku nemas a s tym vyjadrenim si mala ist na urad prace, ktory ti nasledne bude vyplacat rodicovsky prispevok...nie je problem to vybavit aj teraz, ale peniaze necakaj, ked si nic nevybavila 😒

lenuliklenka
autor
24. apr 2013

@zivika ano bola to už som spravila bola som v socialnej si vypýtat potvrdneie že nemala som nárok na materskú kedže som bola nezamestnana a zaniesla som im to... bola som tam pred 2-týždnami možno skor

zivika
24. apr 2013

@lenuliklenka no, aspon ze tak 🙂 ale myslim, ze tento mesiac ti uz rodicak nepride...ani prispevok...cakaj buduci mesiac okolo 15.-20.teho

lenuliklenka
autor
24. apr 2013

@zivika tak tto si myslím aj ja ..Tak dakujem teda 🙂

danadany
25. apr 2013

@lenuliklenka tak myslím že si si odpovedala sama, ako píšeš nárok na materskú nemáš takže materská ti nepríde, už sa konečne ženy naučte že materská a rodičovský sú dve odlišné veci, ktoré sa vybavujú na dvoch odlišných úradoch, okrem toho rodičovský sa vypláca až po narodení dieťaťa nie 6 týždňov pred ako materská

franta1508
16. máj 2013

chcela som sa opytat som od 8,4 na materskej dostanemnejake peniaze tento mesiac maj?

simca06022011
16. máj 2013

@franta1508 bola si si nejake peniazky vybavovat? mas na ne narok? Ak na tak za april dostanes v maji... resp uz by si ich asi mala mat...

franta1508
16. máj 2013

ako papier co mi dala lekarka na gynde ziadost o matersku tak som dala mojmu zamestanvatelovi a on to niesol na socialku ,taze papiere mam vybavene,l

franta1508
16. máj 2013

@simca06022011 ko papier co mi dala lekarka na gynde ziadost o matersku tak som dala mojmu zamestanvatelovi a on to niesol na socialku ,taze papiere mam vybavene,l

simca06022011
16. máj 2013

@franta1508 tak domov by ti mal prist papier o materskej

franta1508
16. máj 2013

@simca06022011 no ale este ani ten papier mi neprisiel :(

dadka28
16. máj 2013

@franta1508 mala by si dostat tento mesiac...ale moze byt ze z prace ti to poslali neskor,tak nemusis to dostat...ale nie je problem,zavolaj na socialku na svoje pismenko kde patris a oni ti presne povedia ci to mas oukej alebo nie..
rozhodnutie mas dostat do 30dni a tie tazsie pripady do 60dni/ak nie su papiere v poriadku atd/

franta1508
16. máj 2013

@dadka28 dakujem za radu,taze pokial nemam papier tak nedostanem matersku?

dadka28
16. máj 2013

@franta1508 nie nie to nie...vacsinou rozhodnutie ti pride neskor ako sama materska...

franta1508
16. máj 2013

dakujem za radu 🙂

dadka28
16. máj 2013

@franta1508 ale ked sa tak bojis,kludne volaj na socialku,oni su povinny ti dat info...napr mne poslali neskor,skoro o mesiac...a tak ked som volala a informovala sa na socialke,aspon som vedela ze co mam riesit a hlavne surit...a este tam sedela mila pani co mi dopredu poslala nej.peniaze aby som dostala aspon nieco...a zbytok doplatila na dalsi mesiac...cize radsej radim volat

franta1508
16. máj 2013

@dadka28 radsej zavolam na socialku

majkafer
21. máj 2013

Ahojte, chcem sa aj ja opýtať. Na 3 materskú som nastúpila 27.4. Vyjarenie mi prišlo, ale peniaze nie. Ide o to, že ešte ja to vyjadrenie mi prišlo na moju rodnú adresu k rodičom a to už je moja tretia po sebe, majú v tom nejaký zmätok. Tak teraz rozmýšľam, či tam nemám skočiť a zistiť si prečo a dať im aj moje číslo účtu, lebo to si odo mňa ani nepýtali, keď som papier zaniesla. ďakujem za radu

moon1979
21. máj 2013

@majkafer ale ved na žiadosť o materské vypisuješ na druhú stranu aj číslo účtu ... ak si ho neuviedla, budú ti posielať automaticky šekom na adresu, ktorú máš uvedenú na žiadosti ...

majkafer
21. máj 2013

@moon1979 🙂 To by mi nevadilo, ale k rodičom nič neprinieslo, keďže ako sa zdá majú moju starú adresu.

majkafer
21. máj 2013

@moon1979 Veď to sa dá zmeniť, mňa hlavne hnevala tá adresa

moon1979
21. máj 2013

@majkafer sociálna poisťovna vypláca dávky do 20teho v danom mesiaci ... lenže pri platbách na adresu sa peniaze trošku "motajú" po ceste ... odporúčam ti velmi rýchlo zájsť do SP a uviesť číslo účtu ... peniaze budeš mať už okolo 15teho zaručene na účte 🙂

moon1979
21. máj 2013

@majkafer a na žiadosti o MD si mala uvedenú akú adresu? potom musel zlyhať ludský faktor, ak si mala na žiadosti aktuálnu a oni si v systéme neprehodili údaje ... mohlo sa stať, že zamestnávatel za teba nenahlásil zmenu a teda nikto to neprehodil ...

majkafer
21. máj 2013

@moon1979 To si nepamätám 😒 Vypisovala mi to sestrička, a tá má moju terajšiu adresu, veru, ak neporodím do zajtra 🙂 , tak sa tam skočím informovať a uvediem to na pravú mieru, veď materskú som dostávala ešte nedávno v 2011 a vtedy bolo všetko. ďakujem za radu, Dobrú noc

janulka1989
12. jún 2013

Dobry chcem sa opytat kedy sa vyplca rodicovsky prispevok a prispevok pri narodeni tych 151eur?

majci007
15. júl 2016

potrebujem vedieť že kedy/kolkateho príde materská v mesiaci keď som dala posielať na adresu 😀