Kedy dostanem prvú materskú?
17. sep 2014
🙂 ahojte mamicky mam otazku som prvorodicka v oktobri budem ziadiat o matersku to budem 36tt som nezamestnana len chcem sa spytat kedy mi dojde prva materska dakujem za odpovede
Pride ti to na co mas narok bud materska alebo iba rodicak, a to ked ti ho schvalia, chodi mesiac pozadu, cize napr. Za oktober ti pride v novembri
myslim, ze RP(pokial si nezamestnana-budes mat iba ten), sa dostava az dnom narodenia dietata, ziadne vopred, ci?
Presne ako píše zuanach - na materskú máš nárok len ak si pracovala...Inak máš nárok len na rodičovský príspevok a to až po narodení dieťaťa. 🙂

A pracovala si? Lebo na matersku máš nárok len vtedy, ak si tuším v posledných 3 či 2 rokoch odpracovala 270 dní. Na matersku sa nastupuje 6-8 týždňov pred pôrodom. Vypisuje lekár. Inak máš nárok len na rodičovský príspevok