Kedy mám nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa?

mirkaval
3. jan 2010

V máji 2010 bude mať moja dcéra 3 roky. Do škôlky nastúpi však už v marci a ja nastúpim do práce.
Mám nárok na príspevok na starostlivosť, kým dovŕši tri roky alebo nie?
Ďakujem.

lucia32
9. apr 2010

Obnovujem....takže vybavovačky máme za sebou, odniesla som v stredu všetky papiere, akurát mi dnes pani volala, že treba prepracovať faktúru...viac špecifikovať...čiže znenie: Faktúrujem vám za starostlivosť o dieťa XY v čase od xx do xx v sume xx €. Nielen, že vám faktúrujem za služby podla živnosti.
Vypísala som žiadosť o príspevok, dodala faktúru+ výpis z banky od opatrovatelky, že suma bola prijatá, kopiu jej živnostenského, kopiu môjho živnostenského...alebo ak pracujete potvrdenie od zamestnávateľla, kopi rodného listu dieťata...dala som im aj potvrdenie od opatrovatelky, že sa stará o dieťa, ktoré bolo na ich stránke, ale to vraj nestačí a mám prísť v pondelok a ukáže mi dohodu, ktorú by sme mali spísať...kedže som u nás prvý prípad, je to také opatrné 😅
V pondelok budem múdrejšia, je to posledný deň-uzávierka, ak to bude oukej, peniažky mi vyplatia...budem vás informovať.

da3enka
10. apr 2010

Dobry den,chcem sa tiez opytat na moj pripad:som na Rd od 11/08,pracovny pomer na dobu neurcitu,poberam zvyseny Rd od 1/10.chcela by som nastupit do prace od 9/10 a maleho dat do statnej skolky,budem mat narok na nejaky prispevok na starostlivost o dieta,nejakych tych 25%???alebo nie,kedze som poziadala o zvyseny RD???dakujem za skoru odpoved

gapa
12. apr 2010

na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške preukázaných nákladov na škôlku (nie 25%) ale max. do výšky 164,22eur.

gapa
13. apr 2010

da3enka,
OPRAVUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!
do výšky preukázaných nákladov, ak má dieťa do 2och rokov, tak max. do výšky 256eur (som písala vyššie, že 164,22), potom max. do 164,22eur, resp. aktuálneho nižšieho RP.

sonya16
13. apr 2010

gapa - tak ako to je s tým príspevkom? Môže byť do výšky 256€ do veku dvoch rokov, keď je babka na živnosti? Alebo ako? Možno nie som ani v obraze 🙂

katka888
13. apr 2010

gapa, viem o dvoch prispevkoch... jeden je do vysky realnych nakladov max do vysky rod prispevku, druhy tych 25% z rodic prispevku za obdobie do dovrsenia 3 rokov. aky je medzi nimi rozdiel? ja som tomu rozumela tak, ze si mamicka moze vybrat, ktory chce, ked ide do prace a da dieta do skolky.

da3enka
14. apr 2010

dnes som bola zistovat na uradoch,tak mam narok na obidva prispevky,a to :preukazatelnych nakladov na skolku,do vysky RD a to 164,22eur,do dovrsenia troch rokov dietata plus tych 25% zo suctu rodicovskych prispevkov za cele obdobie do troch rokov veku dietata.i ked poviem vam ,my tu na nete mozno mame viac nastudovane nez oni na uradoch,

katka888
14. apr 2010

podla tohto mas narok na oba, ak dobre tomu rozumiem:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/01/09/pris...

sarah02
15. apr 2010

Ahojte,vie mi niekto poradit?Do prace som nastupila v aprily 2010 a moje dieta dovrsi 3roky jul/2010.Do skolky ju nedam lebo sa zatial o malu budu starat babky.(nemaju zivnost).Mam narok na nejaky prispevok alebo ...dakujem za kazdu odpoved.

sarah02
15. apr 2010

uz som si to nasla 🙂 ,budem dostavat 41,06eur az do dovrseni 3rokov dietata.Dakujem

katka888
15. apr 2010

sikulka 🙂 este si over tych 25% za tie mesiace, lebo podla toho clanku / link vyssie / my vychadza, ze mas narok na oba pripsevky. ale asi tomu zle rozumiem, dufam, ze sa niekto tu ozve, co o tom vie viac

sarah02
15. apr 2010

dakujem,pozerala som si ten link , ja som to pochopila tiez tak ale uvidime 🙂 viem priblizne info a na druhy tyzden sa chystam na UPSVaR ,aspon viem co sa mam opytat.

gapa
15. apr 2010

sarah02,
aj ja som zvedavá, či máš nárok na tých 25% zo zostatku RP, čo píše Katka. Lebo možno záleží podla ktorého zákona si doteraz poberala rodičovský príspevok (ty t.č. nepoberaš RP podla nového zákona účinného od 1.1.2010, lebo dieťa malo začiatkom januára 2010 už viac ako 2roky), ale možno to nie je podstatné a máš nárok na tento príspevok, aj ked vzniká podla nového zákona účinného od 1.1.2010. Tak daj vedieť. 🙂

lucia32
21. apr 2010

Takže príspevok vyplatený, všetko prebehlo ako malo...ak niekto potrebuje podrobnejšie info....IP 😉

petrulla
4. máj 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit.
Momentalne som na Rd od roku 2008. Predtym som bola normalne (a teda este stale som ) zamestnana.
Dieta dovrsi 3 roky 30.09.2010.
A zacat pracovat by som mala od 05.05.2010.
Dieta chodi do sukromnej skolky od 04/2010.

Na socialke mi povedali, ze este za maj dostanem rodicovky prispevok a od juna dostanem prispevok na opatrovanie dietata.
Tieto prispevky sa vyplacaju kazdy mesiac na ten mesiac, alebo spatne? (teda 16 maja dostavam prispevok za maj ci este za april?)
Zaujimal by ma este ten jednorazovy prispevok - co ma byt ta suma 25% z naroku na rodocovsky.
Na tento prispevok mam narok, ale za ake mesiace? Nemala by som mat nan narok aj za mesiac maj (ked 05.05 nastupujem do zamestnania) a aj za september? Aj ked 01.09 dieta nastupuje do statnej skolky?

terezz
15. júl 2010

Prosím poraďte mi. Som na RP a v septembri nastupujem do práce, moja dcérka do štátnej škôlky. Mám nárok iba na náklady v škôlke? To je všetko?Strava, školné...? Nič viac nedostanem?

habibi78
7. mar 2011

ahojte dievcata, potrebujem radu..... som na predlzenej rd zo zdravotnych dovodov dietata..... s tym ze podla noveho zakona moze nastupit do skolky..... v okoli ju do ziadnej nevezmu, je malo miest...... jedine riesenie je sukromna skolka.... mozem poziadat o prispevok na starostlivost o dieta aj ked som na predlzenej rd??? Chcem dceru zapojit do kolektivu, aj ked cakam ze bude viac doma marodovat ako v skolke.....
dakujem za odpoved....

habibi78
29. mar 2011

nikto nevie poradit?? 😕 ☹

myzma
16. máj 2011

Ahoj @katka888,

touto cestou prosim o radu, resp. o potvrdenie/vyvratenie informacie ohladom prispevku na starostlivost o dieta...

pocas prvej materskej mi zanikol pracovny pomer. v maji 2010 som presla na (vyssi) rodicovsky prispevok.

v aprili 2011 som nastupila na druhu matersku, Hanka sa nam narodila minuly tyzden a tak ze idem si vybavovat oficiality na UPSVaR

a tam mi pani povedala, ze ano, rodicovsky prispevok na starsieho syna mi stopnu k aprilu (za april som este dostala), nakolko v aprili nastupujem na matersku (platila som si DNP) a ze ako "nezamestnana" nemam narok na prispevok na starostlivost o starsie dieta (maly ma 16m)!!!!

mozes mi, prosim, povedat, ci ta pani ma fakt pravdu? alebo mi podala mylnu informaciu... ved je to podla mna riadna hlupost...

vopred vdaka za info

jana

myzma
16. máj 2011

dostala som tu na MK totiz info, ze by som mala dostavat prispevok na starostlivost vo vyske cca 40e do 6tt veku druheho dietata popri poberani materskeho....

rebecca2006
19. dec 2013

dievčatá, arada by som sa opýtala, mám 2- ročnú dcéru, ktorú cca od 2,5 roka plánujem dať do lesného klubu, neviete, aké sú podmienky k príspevku na starostlivosť? ďakujem 🙂