Kedy máme ísť vybavovať materskú pre otca?

katka767
17. máj 2021

Dobrý večer chcela by som sa opýtať..mám dvojročnú dcérku na ktoru momentálne poberam rodičovský príspevok ale čakáme druhe bábätko. Termín pôrodu mám 18.9.2021 ale keďže som mala na dobu určitú skončil mi pracovný pomer a chcem aby manžel šiel na materskú a zaroven aby ostal na rodičovskom kedze mu vyjde ten vyšší. Moja otázka znie. Kedy mame ist vybavit aby manzel mohol ist na materskú a ja by som mala ukončiť rodičovský príspevok? Ďakujem za odpoveď

hipuska
17. máj 2021

@katka767 akože aby poberal MD a RD súčasne?

lienka.7
17. máj 2021

@katka767 nie som expert, ale nie je podla mna mozne poberat naraz MD aj RP. Ked bude na materskej, na to obdobie poberas rodicak na starsie dieta ty, manzel je s tym mladsim predsa na MD.
Ak sa mylim, nech ma opravia tu damy.

katka767
autor
17. máj 2021

@lienka.7 Zle som to asi napisala ale keďže otec pobera matersku len 6 mesiacov cize ja by som bola na rodičovskom az do doby kedy on moze nastupit na matersku.. A po materskej aby rovno ostal na rodičovskom lebo kebyze idem ja tak mam ten nižší rodičovský”

lienka.7
17. máj 2021

@katka767 najskor nastupujes na MD ty, nie???
Zatial pobera RP manzel na starsieho syna.
Ako tebe bude koncit MD, nastupuje na MD manzel, ty budes poberat RP a starsieho syna.
Po MD potom manzel poziada o RP na mladsieho syna.

anetha5
17. máj 2021

@lienka.7 ale asi nema pani narok na MD,ak som dobre pochopila,tak chce,aby muz isiel so starsou na MD

draik
17. máj 2021

@katka767
Najskôr po 6t od pôrodu, materské poberá 28 týždňov.

katka767
autor
17. máj 2021

@draik cize az ked bude mat dieta 6tt tak vtedy moze ist manžel na matersku a ja este predtym musim zrusit rodicak?

katka767
autor
17. máj 2021

@anetha5 nárok na matersku nemam kedze som mala na dobu určitú a ta mi skoncila.. Keby som mala narok tak manzela by som neposielala na materskú.. A kebyze nejde manzel na matersku tak poberam na 2 deti uz ten nižší rodicak

mone8
17. máj 2021

@katka767 moj manzel bol na materskej ale so starsim dietatom, ja s mladsim. Zavolala som na socialnu poistovnu a aj na urad prace a vsetko mi pracovnicka vysvetlila, tlaciva poslala emailom

lienka.7
18. máj 2021

@anetha5 ona praveze podla mna chce, aby siel s mladsou hned na matersku... a to nie je mozne.
Musi najskor nastupit ona.

hipuska
18. máj 2021

Kedy ti skončil pracovný pomer? Je tam ochranná lehota
@katka767

anetha5
18. máj 2021

@katka767 ja budem v oktobri ten isty pripad,ale na MD musi ist manzel so starsou a potom bude dostavat RD,ten vyssi,ja si RD na starsie musim.zrusit

draik
18. máj 2021

@katka767
Po uplynutí 6t. RP musíte zrušiť vopred.

katka767
autor
18. máj 2021

@hipuska mne skončil 20.8.2019