Používame cookies. Viac informácií tu. OK
usiko
21. sep 2011

podla mna podla toho, ako prijali namiesto teba niekoho...ak iba do dokoncenia tvojej RD, tak mozes v marci....ja viem, zakon je zakon,ale aj ja som zo skolstva a viem,ze skoly si zakony vykladaju ako chcu...castokrat....

anesim
21. sep 2011

@sisacha mal by ťa prijať, ale neviem, či dá tebe plný úväzok, podľa toho či ten kto ťa zastupuje má tú istú aprobáciu ako ty, alebo možno budeš niečo učiť nekvalifikovane.
A vedia v škole kedy chceš nastúpiť? Na tvojom miese by som tam išla čo najskôr a dohodla sa s nimi. U nás v škole tiež nastupuje jedna od polroku, mala nastúpiť nejak pred Vianocami, ale tá čo ju zastupuje ( tá nepracuje na plný úväzok), spraví ešte klasifikáciu a jej dajú potom jej úväzok a asi aj hodiny niektorých kolegov - dôchodov.

macamac
21. sep 2011

@sisacha ahoj,viem ti odpovedať celkom čerstvo,lebo som práve nastúpila po RD tiež a učím a dnes som bola na školení s právnikom 😉
takže-v prvom rade na zástup za teba mali prijať silu a do zmluvy má mať napísané "na zástup za pracovníčku na MD-RD", t.j. nemala by tam mať dátum do kedy je prijatá
ty si povinná mesiac pred plánovaným nástupom oznámiť zamestnávateľovi,že chceš sa vrátiť na pracovisko z RD-najlepšie písomne,by som povedala,že len hlavne písomne 😉
a on je povinný ťa vziať späť
ak má však zastupujúca za teba zmluvu na šk.rok, t.j. do júna-bude problém,lebo jej bude musieť vyplatiť mzdu do júna 😝

Tu začni písať odpoveď...

Odošli