Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy vybaviť predĺženú RD po 3.roku dieťaťa?

janinah
9. júl 2008

Ahojte,privítala by som akékoľvek rady ohľadom predlženej rodičovskej dovolenky,syna budú operovať v obdibí kedy bude mať 3.roky a ja by som mala nastúpiť do práce, bude to PN najmenej 3 mes. a aj po tejto dobe ho asi nedám do škôlky,aby som predišla chorobám získaným od iných detí, ide o operáciu obličky,čiže vážna vec, uvažujem,či je lepšie vybavovať predlženú RD alebo nastúpiť do práce a potom byť dlhodobo PN,ďakujem.

jaduska
9. júl 2008

Ak ostaneš na RD z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, tak budeš ďalej dostávať rodičovský príspevok. Tu si pozri, čo sa považuje za dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa:

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

Ak nastúpiš do zamestnania, tak máš nárok na ošetrovné, ktoré sa počíta zo mzdy. Ale nárok na ošetrovné zaniká najneskôr po 10-tich dňoch, a potom netuším, ako to je s príjmom ďalej. Hádam niekto skúsenejší poradí 😉

gapa
9. júl 2008

neviem aké ťažkosti má syn. Spýtaj sa lekárky, či jeho ťažkosti nie sú dôvodom na predlženú rodič.dovolenku, teda či nejde o dlhodobo nepriaznivý zdrav.stav dieťaťa, ktorý si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Dcera je tiež operovaná na hydronefrozu (čiastočne obličku), no bolo to v 5mesiacoch a ona zdrav.ťažkosti nemala a chvalabohu ani nemá.
Najlepšie by bolo toto riešenie, no treba to vybaviť v dostatočnom predstihu, obehať lekárov (všeobecnú, asi urologa ...) a čakať na výrok komisie lekárov na UPSVaR. Potom, ak by to schválili (tuším na 1rok?), by si mala nárok na poberanie rodič.príspevku aj po 3-och rokoch.

Ak to nejvyje, tak môžeš byť s dieťaťom, ale to bez príjmu (resp. s minimálnym pri očr za prvých 10dní):
1. - na očr (asi to si myslela tým PN, lebo PN môžeš byť len sama so sebou, očr s členom rodiny) alebo
2. - požiadať zamestnávatela o neplatené volno.

Tak narýchlo sa mi zdá lepšia tá druhá monosť, aj ked ťa zamestnávatel odhlási zo všetkých poistení (dôch., nemoc, poist.v nezam.), lebo môžeš byť dôchodkovo poistená štátom ako osoba starajúca sa o dieťa do 6rokov. Len je to komplikovanejšie zo zdrav.poistením, ktoré musí zamestnávatel platiť z minima (aj ked si poistencom štátu, lebo sa osobne celodenne a riadne staráš o dieťa do 6rokov) a až v ročnom zúčtovaní ho dostaneš späť ty aj zamestnávatel (taká info z www.porada - pripnem neskôr link na odpoved od odborníka p. Mihála).
Ak by si sa dobrovolne nem.poistila, tak by si mala nárok na ošetrovné za prvých 10dní z min. mzdy (je tu na koníkovi o tom písané, t.č. by si dostala za tých 10dní 1485,-)

Ak by si bola na očr, tak záleží kedy začala, či počas RD alebo počas práce. Ale platené by si mala len pri začiatku očr počas trvania nem.poistenia za prvých 10dní, potom neplatené a zamestnávatel by ťa musel odhlásiť zo všetkých poistení (dôchod, nemoc, pois.v nezamestnanosti), zdravotne poistená by si bola ako zamestnanec na očr od 11dňa, no ale dôchodkovo poistená neviem či by si mohla byť.
Aj ked možno?, lebo poistenie zamestnanca je prerušené. No bolo by dobré si to overiť na SP, či počas prerušenia dôch.poistenia zamestnanca pri čerpaní dlhodobej očr nad 10dní, ked dieťa nechodí do žiadnej škôlky, môžeš byť poistencom štátu na dôchodkové poistenie.

janinah
autor
9. júl 2008

ďakujem,v septembri budeme vedieť dátum operácie,mala by sa urobiť do jari (nie je to akútny slepák,povedal doktor) a nastúpiť do práce by som mala v decembri,tak hľadám info ako to urobiť,asi nemôžem vybavovať predlženie RD pred operáciou? myslím zo zdravotných dôvodov, aj ked operáciu by som chcela čo najskôr,nech to máme šťastlivo za sebou,nevyhneme sa jej 😢 tak zisťujem ďalej a pôjdem sa poradiť s lekárkou aj ked podľa mojich zistení je naša dg dôvodom na predl. RD + oslabená imunita,gapa,to je fajn,že je dcérka v poriadku 😉 možno ešte niekto napíše a zas budem múdrejšia 🙂

mata2
9. júl 2008

Ahoj,ja byt Tebou,tu predlzenu matersku by som si vybavila.To ze operacia je naplanovana na jar,neznamena ze aj bude na jar.Moj syn mal naplanovanu operaciu na oktober a operovali ho vo februari,lebo vzdy do toho prisla nejaka viroza a operacia sa musela odlozit.A okrem toho,aj ked budes na predlzenej RD tak zamestnat sa mozes,dokonca mozes dat dieta so statnej skolky,ale len na 4h.

janazuza
10. júl 2008

Ahoj, chod na soc. poisťovňu a požiadaj o predlženú rodičosvskú dovolenkuUrob to čím skôr, kým vybeháš lekárov a na soc. zasadá komisia raz za 3 týžne a tam sa schaľuje.

janazuza
10. júl 2008

Mata, ja som tiež na predlženej a malý chodí na 4 hodiny do školky a na so. mi povedali, že sa nesmiem zamestnať , tak neviem.

gapa
11. júl 2008

posudok o tom, či ide o dieťa s dlhodobo nepriazn. zdravot.stavom vydáva UPSVaR, nie Sociálna poistovna.
vid, pozrite bod III v tomto linku:
http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/962733C0EC95...
Ak posudková komisia tento stav dieťaťa uzná, potom má žena:
- nárok na dlhšiu rodičovskú dovolenku podla § 166 ods. 2 Zákonníka práce a
- tiež nárok na predlžené poberanie rodič.príspevku

Na SP treba overiť, či máte prihlášku ako osoba, ktorá sa stará o dieťa do 6rokov.
- Ak čerpete súvisle MD a následne RD od nástupu na MD (teda medzitým ste počas RD nepracovala) a
- ak ste nastúpili na MD v období do 31.7.06,
tak vás "prihlásil zamestnávatel" a prihlásenie trvá.

- Ak však váš prac.pomer skončil (takže pravdepodobne posledným dnom PP dal zamestnávatel odhlášku),
treba si to overiť, pravdepodobne treba dať prihlášku a spätne to nejde. To však treba overiť na SP.

- Ak však ste stále zamestnaná u toho istého zamestnávatela, kde ste nastúpili na MD do 31.7.06 a súvisle čerpáte MD a RD, tak aj počas predlženej rodič.dovolenke ste stále prihlásená ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov a dôchodkové poistenie za vás platí štát.

gapa
11. júl 2008

tu je tiež niečo o dlhod.nepriazn.stave:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

gapa
11. júl 2008

a tu je žiadosť na posúdenie zdravot.stavu na účel štátnych soc.dávok:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

janinah
autor
13. júl 2008

gapa,ďakujem pekne,ešte mám chvíľu čas na rozhonutie čo vlastne vybavovať,ak budem potrebovať len nejaké 2-3 mesiace,tak asi to neplatené voľno,ešte uvidím ako sa situácia vyvinie

janazuza
18. júl 2008

samozrejme urad prace prace so.veci a rodiny ( nie so. poisťovňa) pomýlila som sa,

danka.v
19. máj 2009

Dobrý den.
Potrebovala by som poradiť,mám syna 3,5 ročného,ktorý je každé 2 týždne chorý,má oslabenú imunytu a je dosť silný alergik.
Môže mi niekto poradiť či mám nárok na platená materskú dovolenku?
Pri staršej dcére mi ju z podobných príčin zamietli.

danu
14. júl 2009

liluska2424 • Dnes o 10:56
Ahojte,prosím Vám veľmi pekne má niekto skúsenosti s predlžovaním rod.príspevku?Ja som si to podala,môj syn má 1,5 roka zhoršujúci atopický ekzém,liečime sa na anémiu a v júni nám alergológ stanovil diagnózu nešpecifikovanú astmu AB.Mám strach ako to dopadne.Som veľmi vďačná za každú odpoveď.

andzi • snž • Dnes o 19:53
liliska: dieťa musí mať dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, pričom tento pojem je v zákone vysvetlený tak, že je to choroba a stav uvedené v prílohe zákona, ktoré podľa poznatkov lekárskej vedy trvajú viac ako 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov alebo je predpoklad, že budú trvať viac ako 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, a vyžadujú osobitnú starostlivosť podľa prílohy.

Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je aj choroba a stav vyžadujúce osobitnú starostlivosť, ak choroba a stav vylučujú schopnosť sústavne sa pripravovať na povolanie a vykonávať zárobkovú činnosť.

Prílohu nájdeš tu:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

lienocka235 • 1d, snž • Dnes o 21:02
liluska poziadaj hlavne vcas pred koncom RD o tu platenu predlzenu RD.. tie diagnozy su isto dost zavazne.. pojdete pred posudkoveho lekara soc. poist. tvoj syn chodi aj k specialistom .. nemusis sa bat.. schvalia vam to.. akurat ze to schavaluju tak na obdobie roku az dvoch a potom sa ide znovu na schvalenie ale velmi zavisi od diagnozy.. ale poznam chlapceka s podobnymi diagnozami.. a schvalili im to..

kykuska
16. júl 2009

ahoj dadu...akurat mi schválil predlženu platenu, zo zdravot.dovodov, až do 6-tich rokov, naozaj to treba urobit skor, u nas im to trvalo takmer 5týždnov, ale mala som super doktorov, vela zaleži od odporučamňni, niektore veci si tam aj primysleli až somuvažovala či pisu o nasej malej...ale podla tvojich diagnoz si tiež myslim, že by ti ju mali schválit, tak velmi držim palce....kykuska

sylvia75
27. júl 2009

ahojte...chcem sa spýtať či niekomu schválili predlženú materskú na odvolanie...ja som podávala žiadosť v júni a neschválili mi ju,podala som odvolanie a čakám ako to dopadne...oplatí sa?máte niekto s tým skúsenosť?

magimary
4. aug 2009

potrebujem poradiť...
niekde vyššie tu bolo uvedené, že mám nárok na predlženú MD bez nároku na rodičovský príspevok v zmysle neplateného voľna v zamestnaní...
mladší syn má teraz 4,5 roka (resp. už bude mať 5) a doteraz som to tak mala v zamestnaní dohodnuté (oni v podstate za mňa nič neodvádzali, lebo som zamestnaná aj inde, ale pracujem doma, takže som doma aj s deťmi), ale dnes mi z práce volali, že podľa nového už mi nemôžu poskytnúť neplatené voľno (potrebujem ho ešte na ten posledný rok) a mám si vybaviť predlženú RD zo zdravotných dôvodov... táto monžosť je pre mňa mimoriadne náročná a radšej by som ostala na neplatenom voľne (z rôznych dôvodov), ale oni mi trvdia, že teraz sa to už nedá...
je to pravda??? 😨
počuli ste už niečo také?
(neviem, či som sa pochopiteľne vyjadrila, ale ak nie, tak dovysvetľujem)

mmonika
4. aug 2009

Ahojky Magimary,
Neviem ale ak som spravne pochopila ,chcela by si zostat z drobcom doma az do jeho 6 rokov???
Bo ja som si akurat vcera vybavovala ,aby som sa mohla vratit naspat na neplatenu rodicovsku dovolenku...syn ma 4,5 roka....trebalo mi ist len na zdravotnu poistovu a na socialku...tam som im vyplnila dake papiere a podpisala prehlasenie,ze sa budem o syna starat cely den...musela som doniest len prefoteny synov rodny list...avsak maly nesmie navstevovat skolku ani na pol hodinku denne...
Ak budes este daco chciet vediet kludne sa pytaj ...

magimary
4. aug 2009

moni, veľká vďaka, že si sa ozvala, lebo teraz to tu už s mužom riešime vyše hodinu...
len nechápem, že Tebe to takto ľahko išlo, keď mne všade tvrdia, že "takéto" niečo neexistuje a nedá sa vybaviť... na sociálke na mňa pozerajú ako puci, že čo chcem a že oni s tým nič nemajú, že mám ísť na zdravotnú poisťovňu... (len teraz ma naapdá, kde si bola na sociálke? v sociálnej poisťovni alebo na sociálke ÚPSVaR-u? 😕 )...
a v tej zdravotnej poisťovni sa ťa aj niečo pýtali alebo ti povedali niečo v tom zmysle, že si musíš odvádzať odvody z minima? (lebo mne to dnes tvrdila tá naša "pamistka" v práci, že ona tam telefonovala a povedali jej toto, že treba platiť odvody z minima)...
a dobre som Ťa pochopila, že naďalej ostávaš zamestaná v pôvodnom zamestnaní, len sa vraciaš na RD? a ako si to odôvodnila? (mne naozaj tvrdia, že dnes už sa to nedá! 😨 , lebo ja som argumentovala tým, že moja kamarátka to takto vyriešila, ale ešte tri roky do zadu)...
potrebujem sa v tom nejako zorientovať... 😒
pls, čo najviac detailov... vďaka!

mmonika
4. aug 2009

magimary u mna to bolo troska zlozite..ja som dala ku koncu jula vypoved v praci,bo to slo dole vodou aj v praci a aj u nas doma,kedze nemal kto byt s detmi ..a kedze nechcem ist na urad prace,riesila som to takto...
Takze som sla na socialnu poistovnu,kde som len vypisla daky papier ze budem osoba starajucu sa o dieta do 6 rokov,nebudem dostavat ziadny rodicovsky prispevok,ale stat bude za mna platit vsetky odvody a pod.veci...
Potom som sla na zdravotnu ,kde som len povedala ze sa chcem a vlastne aj potrebujem vratit na neplatenu rodicovksu dovolenku,ta pani sii to len natukala do PC a bolo ...a ani som nic nemusela podpisovat...a mas pravdu slo to az moc lahko ...

a toto som nasla na nete ,je to prekopirovane z jednej pravnej poradne ,tak snad ti to pomoze sa lepsie zorientovat :
Ako je to s nárokom na predĺženú rodičovskú dovolenku do piatich rokov dieťaťa?

Pokiaľ nejde o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť, a pokiaľ sa na Vás vzťahuje Zákonník práce a nie osobitný predpis (napr. v prípade policajtiek), prípadne ak ste nezamestnaná, či SZČO, predĺžená rodičovská dovolenka neexistuje.

Ak sa rozhodnete ostať s dieťaťom doma po skončení nároku na rodičovskú dovolenku, môžete zamestnávateľa požiadať o neplatené voľno. Zamestnávateľ však nie je povinný Vám toto poskytnúť, je to len vecou dohody. Pokiaľ Vám neplatené voľno zamestnávateľ neposkytne a chcete ostať s dieťaťom doma napriek tomu, je potrebné požiadať o skončenie pracovného pomeru, a to buď dohodou (opäť je to na dohode so zamestnávateľom) alebo dať výpoveď (plynie výpovedná lehota).

Štát po troch rokoch dieťaťa (6 rokov v prípade dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu) neposkytuje rodičovský príspevok.

Štát platí tiež poistné na starobné poistenie, invalidné poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity za fyzickú osobu, ktorá sa naň prihlási, osobne a celodenne stará o dieťa do šiestich rokov jeho veku alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich rokov jeho veku za predpokladu, že táto fyzická osoba nie je povinná platiť poistné na starobné poistenie a na invalidné poistenie sama a nepoberá invalidný dôchodok.

Pokiaľ ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, nestačí Vaše konštatovanie, že dieťa je často choré, ani odporúčanie pediatričky, aby ste ho nedávala do kolektívu. O tomto stave rozhoduje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Preto pre posúdenie je potrebné obrániť sa na tento úrad s vyplnenou žiadosťou a potrebnými dokumentmi.

ak potrebujes este nieco vediet kludne sa pytaj .... 😉

magimary
4. aug 2009

aha, tak Ty si vlastne skončila aj v práci... 😒
čo ja mometnálne nemôžem... (skončiť v tom pôvodnom zamestnaní)
pre mňa bola doteraz platná táto veta:
"Ak sa rozhodnete ostať s dieťaťom doma po skončení nároku na rodičovskú dovolenku, môžete zamestnávateľa požiadať o neplatené voľno. Zamestnávateľ však nie je povinný Vám toto poskytnúť, je to len vecou dohody".,
len dnes mi zrazu tvrdia, že už nie je a nemôže byť bez nejakých potvrdení (resp. bez žiadosti o predlžennie RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa, LENŽE ja nechcem predlženie s príspevkami, ja len potrebujem byť doma a zároveň byť zamestnaná -resp. papierovo vedená- v tom rezorte, ako som bola doteraz... tak ako to spraviť? 😕 )

mmonika
4. aug 2009

magimary co ja viem ,a co mi povedala ta pani na socialke ,tak zakonny sa v tomto smere zatial nemenili...ze vraj dake zmeny budu ,ale az od zaciatku buduceho roka... 😒 ,ale nevedela mi povedat nic blizsie... 😖 takze ak sa nechce s tebou zamestnavatel dalej dohodnut na neplatenom volne,asi ti nezostane nic ine ,len asi nastupit do prace,alebo dat vypoved...zial poradit ti dalej neviem,kedze v tomto nie som az taky "odbornik"...skus este popripade napisat do dakej pravnej poradne....aspon ja to tak robim ked uz neviem ako dalej...a doteraz mi vzdy dobre poradili....

magimary
4. aug 2009

moni, no neviem, čo by mi poradili, keď momentálne je to fakt o tom, že mám len tie dve možnosti,ako si napísala (nástup alebo výstup... 😖 , &ni jedno pre mňa nie je možné, vysvtelím Ti v ip, ak chceš...), dôležité je ale pre mňa zistenie, že v zákonoch sa nič nemenilo (ako mi tvrdili v robote) a že aj neplatená starostlivosť o dieťa do 6 rokov existuje...

mmonika
4. aug 2009

magimary len sa nenechaj odbit...bo zamestnavatelia asi moc nemaju radi zeny na materskej... ☹ skus este pobehat po nete...,alebo sa popytaj v okoli znamych...budem drzat palec...ak chces mozme popisat aj "sukromne"... 😉

maznacik007
4. aug 2009

pokial viem tak v zakone je definovane len ze stat odvadza zdravotne poistenie za osobu starajucu sa o dieta do 6 rokov / to je zdravotka tam nie je podmienka ze nemoze byt v skolke/ a zaroven stat pozna osobu riadne sa starajucu.. /tie citacie treba pozriet v zakonoch/ kde za teba odvedie aj na dochodok.. /vtedy nemozes dat dieta do skolky ani na hodinu/

a potom je osoba starajuca sa o dieta s dlhoddobo nepriaznivym stavom.. tam mas platenu RD do 6 rokov a aj zdravot. poist. aj odvody na dochodok /vtedy mozes mat v skolke na 4 hodiny/

co sa tyka neplateneho volna.. tak v tvojom pripade je len na zamestnavatelovi ci ti ho poskytne.. praveze ja som sa s pojmom neplatena starostlivost o dieta v novych zakonoch nestretla.. myslim tu po 3 roku.. skusim ti to pohladat..
no tak ti cosi kopirujem
Pokiaľ nejde o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť, a pokiaľ sa na Vás vzťahuje Zákonník práce a nie osobitný predpis (napr. v prípade policajtiek), prípadne ak ste nezamestnaná, či SZČO, predĺžená rodičovská dovolenka neexistuje.

Ak sa rozhodnete ostať s dieťaťom doma po skončení nároku na rodičovskú dovolenku, môžete zamestnávateľa požiadať o neplatené voľno. Zamestnávateľ však nie je povinný Vám toto poskytnúť, je to len vecou dohody. Pokiaľ Vám neplatené voľno zamestnávateľ neposkytne a chcete ostať s dieťaťom doma napriek tomu, je potrebné požiadať o skončenie pracovného pomeru, a to buď dohodou (opäť je to na dohode so zamestnávateľom) alebo dať výpoveď (plynie výpovedná lehota).

Štát po troch rokoch dieťaťa (6 rokov v prípade dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu) neposkytuje rodičovský príspevok.

Štát platí tiež poistné na starobné poistenie, invalidné poistenie a poistné do rezervného fondu solidarity za fyzickú osobu, ktorá sa naň prihlási, osobne a celodenne stará o dieťa do šiestich rokov jeho veku alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich rokov jeho veku za predpokladu, že táto fyzická osoba nie je povinná platiť poistné na starobné poistenie a na invalidné poistenie sama a nepoberá invalidný dôchodok.

gapa
4. aug 2009

magimery,
bohužial, ako píšeš, máš ozaj tie dve možnosti, bud nástup alebo výstup.

Zákonník práce sa ozaj v tomto nemenil (možno situácia zamestnávatela alebo informovanosť mzdárky), že ti zamestnávatel môže dať neplatené volno, ale nemusí a že je ti povinný poskytnúť RD len do 3-och rokov ak nejde o dieťa s dlhod.nepr.zdr.stavom. Pozri Zákonník práce § 166 ods.2 (rodič.dovolenka) + 141 ods.3 (neplatené volno).

Inak som si myslela, že musí za teba odvádzať zamestnávatela zdr.poistenie a až v ročnom zúčtovaní sa mu to vráti. No v ZP sa nevyznám.

suzzanna22
5. aug 2009

Ahoj aj moj syn je lieceny na imunitu a astmu uz od 6 mes.a chcem si dat ziadost o predlzenie.Pytala som sa na soc.kedy mam podat ziadost,jedna pracovnicka mi povedala mesiac vopred tak sme obehaly doktora aby sme maly cerstve vysledky a ked som si isla pre formular tak mi povedaly nech pridem so ziadostou ked mi skonci materska.Tak mi prosim vas so skusenosti niektora poradte kedy.Dakujem 🙂

danu
9. aug 2009

katustek • Dnes o 19:56
Môže mi tu prosím niekto poradiť, ako sa vybavuje predĺžená materská dovolenka ak už žena pracuje a dieťa má už štyri roky ale býva často choré a má oslabenú imunitu??? Ďakujem

bambusko • 3d • Dnes o 20:22
katustek, na urade soc. veci ti daju tlacivo, musis pobehat po dr., kde ti napisu, co dietu je - dg., liecba, ja som pripojila aj vypis zo zdravotnej poistovne za posledny rok. tlacivo s kopiami zdravotnej dokumentacie - lekarske spravy, prip. ak ste boli hospitalizovani, tiez prepustacie spravy, to vsetko zanesies naspet na upsvar a do 30 komisia rozhodne, ci splnate podmienky. tiez som uz pracovala, ked som to vybavovala

magimary
12. aug 2009

múdre a šikovné babulky, tak som tu zas... 😅 🙂 ,
dnes som bola totiž opäť na stretnutí s mojou riaditeľkou, s ktorou stále riešime, či mi predĺžia neplatené voľno v mojej pôvodnej práci (v štýle "predĺženej materskej dovolenke" bez príspevkov), ako som tu aj vyššie spomínala a dnes mi teda vedúca povedala, že mi ho predĺžia, ak nebudú za mňa musieť odvádzať odvody do zdravotnej posiťovne. Preto sa chcem teda dnes opäť spýtať:
stretli ste sa už niektorá s tým, či váš zamestnávateľ za vás platil odvody do zdravotnej posťovne počas neplateného voľna,
/pričom ste sa starali doma o dieťa do 6 rokov a zároveň bola zamestnaná (ja som totiž aj inde zamestnaná ako domácky zamestnanec, čiže pracujem a zároveň som doma)?/.
My sme sa na toto pýtali už v troch poisťovniach a všade nám povedali niečo iné...
Ako to teda bolo u vás, keď ste boli na predĺženej MD (resp.neplatenom voľne)? 😕

Vopred veľmi ďakujem aj za minisprávičku... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli