Komu zaniesť papier na materskú?

nikcabb
18. feb 2017

Ahojte baby!
Chcela by som sa informovat a zistit vase skusenosti s materskou po pn.
V praci som nastupila 1.3.2016 a od 16.11.2016 som na pn kvoli rizikovemu tehotenstvu. Avsak mala som zmluvu na dobu urcitu ktora mi skoncila 31.12.2016...
stale taham pnku a 11.3.2017 mam nastupit na matersku.... mam na nu narok? a vlastne ked mi skoncila zmluva mam vobec papier na matersku zaniest zamestnavatelovi alebo rovno na socialku? pred tymto zamestnanim som cca 4 mesiace pracovala v Prahe ale nwm ci sa mi to bude pocitat tiez do tej materskej... vdaka za rady 😉

evittam
18. feb 2017

@nikcabb Máš splnenú hlavnú podmienku nároku na MD - a tou je 270 dní NP za posledné dva roky pred pôrodom.Nárok na MD ti vzniká, lebo si v ochrannej lehote. Doklad o MD od gynekológa by som zaniesla do práce nech ti ho potvrdia - je tam myslím dátum kedy si naposledy pracovala. A zaniesla by som ho na SP - s tým, že si dám kópiu potvrdiť, že to prevzali.

nikcabb
autor
18. feb 2017

@evittam vdaka len nwm ci sa mi tie 4 mesiace pocitaju... kedze som bola v cr cez agenturu... ale aj tak vdaka zbehnem do prace a potom na urad a uvidim co mi povedia 🙂

evittam
18. feb 2017

@nikcabb Tie 4mesiace nepotrebujes k tym 270 dnom. Ved tvoj PP trval od 1.3.-31.12.-306dni NP.😉

evittam
18. feb 2017

@nikcabb A na aky urad chces ist?

nikcabb
autor
18. feb 2017

@evittam aha takze nevadi ze som bola od polky novembra pn? no urad som myslela socialnu poistovnu 🙂

evittam
18. feb 2017

@nikcabb Nie,nevadi. Tvoje NP trvalo a to je podstatne. A tvoj VZ pre MD bude HM za obdobie 1.3.-15.11.2016-teda dufam,ze sa nemylim. 😉
Co ty na to @zalka?😉

nikcabb
autor
18. feb 2017

@evittam no vdaka lebo toto bola vec ktoru som nevedela a ani som to nevedela najst nejako na nete 🙂 a este taka otazka, tu matersku mi bude platit byvaly zamestnavatel alebo socialka? kedze vlastne uz zamestnancom niesom 🙂

evittam
18. feb 2017

@nikcabb Zamestnavatel nema s MD nic spolocne ci PP trva alebo nie. Vzdy ju plati SP. Preco by ju mal platit zamestnavatel?

nikcabb
autor
18. feb 2017

@evittam no to som tiez niekde citala ze nejaky cas ti to plati zamestnavatel... ale uz aspon viem na com som tak vdaka za info 😉

evittam
18. feb 2017

@nikcabb Nie neplati. Iba PN-prvych 10dni.😉

rna
22. aug 2022

@evittam a ako je to v prípade ak som na PN a skončila mi pracovná zmluva ? Vtedy odnesiem doklad na materskú do socialky ?