Koniec rodičovskej dovolenky

ivulec1
24. mar 2024

Baby potrebujem radu ktorá sa tomu rozumie ....malý bude mať v júni 3roky takže mi konci RD lenže ak mi ho zoberú do škôlky od septembra neviem co tie 3mesiace ci budem mat nárok na podporu ...v práci som dala výpoveď v deň nástupu na materskú keďže som vedela ze do tej prace sa nevrátim skrz cestovanie.....ďakujem za každú radu

mogaa
24. mar 2024

@ivulec1 nie , nebudeš....od skončenia PP uplynulo viac ako 2 roky....

janica_
24. mar 2024

@ivulec1 vela si usetrila zamestnavatelovi, ak by si zostala zamestnana nabiehala by ti dovolenka za obdobie materskej co ti mohlo z casti vykryt toto obdobie. Viem zeby si mala nastupit aspon jeden den do prace po materskej aby si mala narok na podporu. Drzim palce, ze niekto bude vediet poradit

mamina7070
24. mar 2024

neda sa nic ine poradit nebudes mat narok na podporu

melanta
24. mar 2024

@ivulec1 podporu je potrebné vyčerpať do 2 rokov. Inak nie je nárok. Mala si dať výpoveď po skončení rodičovskej, nie pri nástupe na materskú. Tak by si mala nárok na podporu a tiež na materské ak by si znova otehotnela. Takto nemáš nárok na podporu a ak by si otehotnela, nemáš nárok ani na materské. Ak človek nepozná podmienky, je potrebné radiť sa vopred, až potom konať, nie naopak. Takže keď dieťa dovŕši 3 roky a nepôjde ešte do škôlky, choď do zdravotnej poisťovne a zahlás sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Môžeš byť doma, štát za teba bude platiť povinné zdravotné poistenie. Keď začne dieťa chodiť do škôlky, eviduj sa na úrade práce.
Môžeš ísť na úrad práce hneď ako dieťa dovŕši 3 roky, lenže v evidencii uchádzačov o zamestnanie si povinná hľadať si zamestnanie, chodiť každý mesiac na úrad, ak ťa pošlú na pohovor, si povinná ísť a ak ťa z takého pohovoru prijmú, tak nastúpiť. Pretože lepšie ísť najprv do zdravotnej poisťovne nahlásiť sa ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov a až po nástupe do škôlky na úrad práce. Pozor, je budeš nahlásená na zdravotnej poisťovni, nemôžeš mať brigádu či iný príjem ani na hodinu mesačne.