Licenčná zmluva. Mám nárok na príspevok v tehotenstve?

Baby neviete mi niektora poradit, mam založenú licenčnú zmluvu s firmou kde som pracovala a momentalne som bez prijmu, som v 30.týždni tehotenstva. Neviete niektora aj ako to je s prispevkami v mojom pripade, aj tie po porode myslim. Lebo v zmluve mi stojí že mam zakaz pracovat v tehotenstve, nakoľko som robila priame vysielanie do televizie. Zamestnavatel mi sice nahradne miesto neposkytol, šefka mi však povedala že po porode /čiže bez brucha/ sa mozem do zamestnania kedykolvek vratit. Praca mi vyhovovala a nerada by som si ich rozhadala. Túto zmluvu mam stale otvorenú s nimi. Len s bytom to vyzera asi tak že vsetko plati frajer a moji rodičia zatial. Neviete mi teda poradit daktora, neotehotneli ste počas trvania takejto zmluvy, neviem či mam niekde narok na nejaky prispevok teraz v tehotenstve aj ked som nemala odvadzane davky do soc. poistovne, nakolko v mojom pripade to nebolo povinne. Iba zdravotnu mam zaplatenu. Poradte prosim...
jaduska
4. feb 2009
annamary, ak si neplatila nemocenské poistenie v posledných dvoch rokoch minimálne 270 dní, tak nárok na materské nemáš. Ale po narodení dieťatka budeš mať nárok na rodičovský príspevok + rodinné prídavky, je to nejakých 5100 Sk +/-. Ale to len v prípade, keď nebudeš pracovať. Ak budeš mať príjem, tak sa príspevok kráti na cca 1200 Sk, rodinné prídavky ostávajú.
Otec dieťaťa, ak je zamestnaný, môže si uplatňovať daňový bonus, čo je ďalších 550 Sk (zase +/- nejaké drobné, neviem presné sumy).

Začni písať odpoveď...

Odošli