Má matka nárok na rodičák, ak má dve deti zverené do náhradnej starostlivosti starých rodičov ?

anuska300
14. jan 2020

Ahoj potrebujem poradit ak ma matka dve deti napr a su zverene do nahradnej starostlivosti starych rodicov a ona caka tretie dieta ma narok brat rodicak na to tretie dieta ? Ak jej ho nevzala socialka a ani sa ich nevzdala len ma to zaujima dakujem

xeni81
14. jan 2020

@anuska300 Nárok na rodičovský príspevok nevzniká, ak oprávnená osoba je rodič ďalšieho dieťaťa, ktoré je zverené do osobnej starostlivosti druhého rodiča, do náhradnej osobnej starostlivosti, do pestúnskej starostlivosti alebo do starostlivosti fyzickej osoby, ktorú určil súd nariadením neodkladného opatrenia,alebo do starostlivosti budúcich osvojiteľov,alebo je v osobnej starostlivosti poručníka.

anuska300
autor
15. jan 2020

@xeni81 dobra blbost

xeni81
15. jan 2020

@anuska300 tak je v zákone, nie ja som vymyslela

klarissa25
15. jan 2020

@anuska300 prečo? Nie je to blbosť podľa mňa...

xeni81
15. jan 2020

@klarissa25 súhlasim s tebou

stary_ujco
15. jan 2020

@xeni81 veď samozrejme... Matka , čo sa nevie postarať o jedno dieťa a je jej odobraté,tak ma dostávať podporu na plodenie ďalších detí?

klarissa25
15. jan 2020

@stary_ujco presne tak...

anuska300
autor
15. jan 2020

@klarissa25 v niektorych pripadoch to vraj je pravda no moja kamoska ma nieco taketo pododne v jej pripade a dnes bola na socialke apisala mi ze ma na to narok takze tak

anuska300
autor
15. jan 2020

@xeni81 ten zakon neplati pre kazdy pripad ta kamoska sa dnes bola na to pitat a povedali jej ze na narok

veronikaszabova
15. jan 2020

@klarissa25 zasa, ze "kamoska"...
@anuska300 ved normalne napis, ze to je o tebe.

elanor
15. jan 2020

@anuska300 a kde sa bola pytat? Si si ista, ze na Socialnej poistovni? A vies o tom, ze s rodicovskym prispevkom Socialka nema nic spolocne? SP ho nevyplaca, takze tazko povedat kde vlastne ta tvoja kamoska bola, co sa pytala, a jej odpovedali. A druha vec co ona z toho (ne)pochopila.
Len naozaj nerozumiem, preco sa takyto jednoduchi a neschopni postarat sa sami o seba, nieto o deti mnozia??? chudence deti potom...

gabrielaaaa
17. jan 2020

@elanor postarať sa to nevie ale peniažky uz ano😣😣😣

gabrielaaaa
17. jan 2020

@veronikaszabova ano je to onej stači kuk profil neviem co je to za matku 😏😏😏🙄nićby som ti nedala si hmotnej nudzi ale dalsie si daš spravit vy si ani neuvedomujete ako ubližujete tym detom ja ti hneď poviem skončia v decaku starky tu nebudu na veky z decaku vindu a co budu mať zo zivota nič 😣😣😥😥😥