Má zmysel odvolať sa, keď mi zamietli predĺženú rodičovskú?

michaela025
23. jan 2015

Mal už niekto zamietnutu žiadosť s opätovne sa odvolam alebo zas napísal novú žiadosť na posudkove ako ste dopadli

jajka71
23. jan 2015

vsetko zavisi od toho, na zaklade coho ti bola ziadost zamietnuta, ak mas cim protirecit ziadosti, tak sa opatovne odvolaj, pridaj dalsie doklady k potvrdeniu tvojho tvrdenia (posudky,...), v pripade, ze vidis, ze tadialto cesta nevedie, pockaj, kym sa situacia trosku upravi a budes mat pripadne vacsiu sancu uspiet, ale to musis vediet len ty🙂

michaela025
autor
24. jan 2015

@jajka71 neviem ešte cakam ba rozhodnutie viem že na zamietli už týždeň a mi mi neprislo keď sa neodvolam kedy môžem das novú žiadosť lebo mam tam ešte febuary nejaké vysetrenia a marci ma čaká alergologia tak všetko by som dala do kopy a podala na novú žiadosť fakt nechapem koli čomu nam zamietli

jajka71
24. jan 2015

no v rozhodnuti o zamietnuti by si mala mat napisane do akeho terminu sa mozes odvolat, pripadne tam bude cierne na bielom, ze sa voci rozhodnutiu neda odvolat, to tam bude urcite napisane, podla toho sa zariadis

jaron
24. jan 2015

@michaela025 tiež by v rozhodnutí malo byť zdôvodnenie, to je dobré si všimnúť a na to sa zamerať

michaela025
autor
24. jan 2015

@jajka71 takže keď tam bude že sa nemozem odvolať ale napísať novú žiadosť zas môžem či už mi neviem ako to presne chodu prvý krát takéto niečo vybavujem a na urade sú také že vo všetkom radu kudi odbyjaju ani neporadia aj keď dobre vedia že sa to da

michaela025
autor
24. jan 2015

@jaron ďakujem ved to som strašne zvedava aký bol dôvod lebo aj naša pediatricka si nemysli že dôvod tam nemal byt akurát možno zle popisane papiere

jajka71
25. jan 2015

vsetko by si mala mat v rozhodnuti napisane ci sa mozes odvolat, v akej lehote alebo ci voci rozhodnutiu nie je mozne odvolat sa, ale to skor nie ako ano,
tiez tam bude zdovodnenie, ako pisal jaron a to si riadne precitaj a podla toho sa tiez zariadis ako budes konat dalej

michaela025
autor
25. jan 2015

@jajka71 nevies do koľkých dni alebo mesiacou môžem dat novú žiadosť ako nový žiadateľ lebo di myslím že odvolať sa je zbytočne bolo tam dosť diagnozi neviem co sa mu nepacilo u nas v nasom okrese možno 2/ 10 prejdu je tam nejaký nový dr.

jaron
25. jan 2015

@michaela025 nám napr. tiež zamietli (našťastie sme ho ani nepotrebovali, len sme ho omylom pred rokom podali namiesto žiadosti o ŤZP) a mám dojem, že lekára naštvalo to, že chodí do škôlky. Pretože predtým napísal, že neodporúča kolektivizáciu, ale papiere o zdravotnom stave boli teraz objektívne rozhodne svedčiace o horšom zdravotnom stave ako predtým. O tej škôlke bola len poznámka v jednom papieri od lekára. Realita bola taká, že chodila iba na zhruba 3 h. do MŠ a 3x sme museli zo zdravotných dôvodov prerušiť na celý mesiac dochádzku (samozrejme cez prázdniny tiež nechodila), to však sme lekárovi nedali vedieť a tak to asi preto tak dopadlo.
V odôvodnení aj uviedol, že dieťa chodí do MŠ, okrem ešte nejakého blablabla, že zdravotný stav nie je až taký zlý (hoci bol objektívne horší, ako predtým, keď posudok uznal).

Takže dôležité naozaj bude, čo ti dá v odôvodnení.

jajka71
25. jan 2015

vsetky lehoty by si mala mat v rozhodnuti, len to poriadne precitaj a zvaz, ci sa odvolas, alebo po stanovenej lehote podas dalsiu ziadost, nasi klienti zvycajne podali dalsiu ziadost, ked sa zhorsil zdravotny stav dietata z dovodu zistenia dalsej diagnozy, alebo jej zhorsenia,
pred dvadsiatimi rokmi som aj ja na seba dostala posudok, ale to uz je ina pesnicka, nastastie sa ich prognozy nenaplnili🙂

michaela025
autor
25. jan 2015

@jaron ešte raz takže keď mi príde rozhodnutie a tam bude dôvod ich zamietnutia napisem nejaké odvovodnenie prečo nam zamietli aj nas zdravotný stav sa viac zhorsil do školky nechodi keď to podam na úrad tam nam zoberu žiadosť aj posielaju to do Ba nie či tu u nas v okrese to riešiť čakať budem minimálne asi tak koľko vravia že viac ako 3 mesiace vies keď som bola na posudkovom ta pani mi povedala že je zbytočne sa odvolávať že nič ako to iste nedam kartu prefotenu za pol roka že nič stym neurobim neviem co ma odhovarala alebo fakt mam počkať january nam brali krv na genetiku zistuje sa či ma celiekiadu a alergologicka si dala spraviť krvný obraz imunity tak cakam že tento týždeň mi hádam príde rozhodnutie a malo by byt nejakých 15 dni na odvolanie a výsledky budú 11.2 tak hádam to stihneme

michaela025
autor
25. jan 2015

@jajka71 ved co sme decembry podavali novú žiadosť a january zamierli tak tam mal že jej zdravotný stav sa zhorsil dr.ktorej mala chodu tomu nechapala že sme nepresli keď je stále na ant. v jej cakarni sme stále ktomu ešte sme začali chodiť na endokrinologiu a nič

jaron
26. jan 2015

@michaela025 ten dôvod zamietnutia je dôležitý - na ten sa zamerať.
My sme mali možnosť odvolania tuším do 15 dní od doručenia.
Pri odvolaní by sa mali priložiť nejaké doklady, ktoré ozrejmujú zmenu skutočnosti, na základe čoho sa odvolávaš.
Neviem však, čo je lepšie - odvolať sa, alebo počkať napr. mesiac a poslať celú novú žiadosť. Pri novej žiadosti samozrejme do tlačiva musí znova všetko vypĺňať aj detská lekárka, okrem priložených odborných nálezov.

Ako som už písal: v prvom prípade sme mali iba odborný nález od kardiológa a bez problémov to prešlo. V druhom prípade (opätovné posúdenie) sme mali znova nález od kardiológa s tým, že bolo podozrenie na zhoršenie stavu, tiež bola 3x v nemocnici, mala jednu operáciu (odstránenie prsta) atď. - čiže celkovo objektívne viac dokladov, viac problémov, ale neprešla. Rozdiel bol však aj v tom, že jedna lekárka napísala len tak mimochodom, že začala chodiť do škôlky a okrem iného to aj posudkový lekár uviedol v odôvodnení zamietnutia žiadosti. (Naša chyba, že sme neuviedli skutočnosti, aká naozaj tá dochádzka je). Čiže tiež je dobré si v tom dôvode zamietnutia všímať aj to "medzi riadkami". Mám dojem, že hodnotenie posudkového nie je vždy objektívne, ale niekedy aj tak trochu subjektívne...

michaela025
autor
26. jan 2015

@jaron ďakujem veľmi si mi týmito riadkami pomohol už len čakať na rozhodnutie a potom bude konať urcite sa nevzdam

michaela025
autor
26. jan 2015

Ešte niečo k tomu odvolaniu ešte mi mi neprislo zdiadne vyjadrenie novú žiadosť som dávala 16.12 dnes je už 26.1 keby že mi to zajtra príde tak mam nato 15 dni rataju sa pracovne dni či aj vykend

jaron
26. jan 2015

@michaela025 to neviem, či aj víkend, ale snaž sa čo najskôr 🙂 (ak sa chceš odvolať a nie podať novú žiadosť)

michaela025
autor
26. jan 2015

@jaron dnes zas mi neprislo rozhodnutie to nie je možné tak dlho to trva

jaron
26. jan 2015

@michaela025 kiežby si to ešte rozmysleli 🙂, či to už šanca nie je? naisto ti povedali, že to neschválili?

michaela025
autor
26. jan 2015

@jaron tak pani na posudkovom povedala že to nemal schvalene a kde vyplaca rodicak to ešte pred tyzdnom nemala ani nevedela že nám zamietli ja len dufam že opätovne vybavim ale stále rozmyslam či nepodam novú žiadosť s novými diognaziami a kwmed neprejdem tak sa odvolam tak že budem už pitat nejakého druhého posudkoveho lebo nie je možné ze nepresla keď kamoskyna dcéra ma ten istý nález a im bolo prizdnane