icon

Mám nárok na druhú materskú, ak som ešte na prvej?

avatar
jofik
10. nov 2011

Viete mi poradiť,či mám nárok na materskú alebi iné príspevky,ak mám doma 2r.dieťa s DMO?Termín porodu mam na máj.

avatar
andrejka1974
10. nov 2011

dve materske mat nebudes ak by si bola aj s dietatom aj na predlzenej materskej do 5 rokov a narodi sa ti medzitym druhe dieta tento proispevok sa ti zastavi a budes dostavat len na druhe dieta tak je to u nas

avatar
jofik
autor
10. nov 2011

Takze ak tomu rozumiem,ako budem mat nastupit na matersku s 2 dietatom,prispevok na 1 dieta sa pozastavy a budem cerpat matersku?Čize 60% s platu kedže som bola zamestnana?Som uplne mimo s tichto nasich zakonou...

avatar
pitik
11. nov 2011

Hej, dostanes len matersku na mladsie dieta a pridavok na kazde dieta. Vyplacanie rodicovskej sa pozastavi

avatar
exupery
18. nov 2011

Mam kamosku ,ktora berie opatrovatelsky prispevok na 4rocnu dceru,momentalne je v 36tyzdni tehu a na socialke jej povedali,ze nema narok ani na matersku ani na rodicak,ze vlastne jej ostane stale len to opatrovatelske....mne sa to nejako nezda...