Mám nárok na materskú?

nelka012
26. júl 2012

ahojte baby chcela by som sa opýtať platím si dobrovoľné nemocenké pripojistenie .. pripojistená som od 27.januára 2012 a 270 dní mi končí v oktobri 22. ... chcela by som sa opýtať mám nárok na materskú keď termín pôrodu mám 20.februára 2013 ? prosííím poradte my ... Ďakujem vám krásne 😀

lucya89
26. júl 2012

ano mas narok na matersku kedze budes v 8 mesacnej ochrannej lehote. precitaj si temu dobrovolne nemocenske poistenie.. .. treba davat pozor na par veci a to aby ti nevzniklo ine poistenie pocas ochrannej doby. cize ak si zamestnana pozor na to lebo tam ti bude bezat povinne poistenie zamestnanca.

nelka012
autor
12. aug 2012

Hm...?? moja a potom ake vecii musim davat pozor hm..?, leboo vies ja sa v tom moc nevyznam ,,,, ale aj tak dakujemm moc pekne za odpoved 🙂))

silviasestakova
12. aug 2012

Ahojte môj maly sa narodil v decembri 2011.Mala by som dostavat do dvoch rokou dietata 270eur?či mam na tuto davku narok po polročnej materskej od zamestnavatela.... Dakujem ozvite sa mi ktore o tejto davke viete

katren
12. aug 2012

@silviasestakova pol roka dostavas matersku a potom rodicovky, ten je 190€aj nieco a 20€pridavky na dieta....to je vsetko....a dostava sa to do troch rokov dietata

silviasestakova
12. aug 2012

to viem,tie ženy ktore si od zamestnavatela odvadzali do socialnej poistovne tak mali narok do 20mesiacou života dietata asi 249alebo 270eur.Potom to zrušil byvaly minister MIHáL od 1.1 2012. Tak sa chcem spytat ked sa mi maly narodil v decembri minuleho roku či mam narok aj ja.DAKUJEM

masinka
12. aug 2012

@silviasestakova nebolo to nahodou zrusene k 1.1. 2011 ? a navyse sa to tykalo tych deti (resp. matiek), ktore v tom case zacali uz poberat tento vyssi RP, nie tych, ktore sa vtedy narodili

lili_mia
12. aug 2012

@silviasestakova rodičovský dostáva každý rodič, je v rovnakej výške,190 aj drobné, na materskú nevzniká nárok automaticky .. Mihál zrušil tie stupne, nie rodičovský komplet

dancul80
12. aug 2012

mozem pridat otazku? poberam rodicak. krpec ma 2roky. teraz som dostala papier od gyndr. kvoli materskej. kam to mam odniest na socialku alebo na urad soc veci a rod.? diky

janicka83
12. aug 2012

@dancul80 na sociálku tento papier určite, lebo sociálka vypláca materskú, ale tuším na UPSVaRe sa tiež niečo vypisuje,aby ti stopli rodičák ...už si to nepamätám

dancul80
12. aug 2012

@janicka83 diky cize musim na oba urady s oboma detmi 😠 ... tato byrokracia ma raz zabije.
a ako to teraz funguje na socialke su tam dlhe rady?

janicka83
13. aug 2012

@dancul80 to ťažko povedať, či sú dlhé rady....zrejme ako sa podarí ti prísť

silviatko
13. aug 2012

Mne vsetko vybavovala mamina, manžel,alebo jeho sestre.po úradoch behacky.nebudem predsa s malým čakať na úradoch,to ny iste nevydržal.a ak musel byť môj podpis doma som podpísala a potom to odniesli.inak tie 190 e.príspevok je naozaj smiešny.

silviatko
13. aug 2012

@nelka012 si v ochrannej lehote. Inak bližšie info si nájdi na nete.tam máš všetko o tom napísané.

miminy
14. aug 2012

Ahojte, aj ja mam problem vyznat sa vo vsetkych davkach a ci mi budu alebo nebudu priznane. Ja momentalne som este studentkou VS ,no teraz v auguste uz koncim, no do toho som aj otehotnela (termin je zaciatkom aprila 2013). Popri skole robim na polovicny uvazok od 1.februara 2012. Zamestnavatel za mna odvadza vsetky poistenia aj nemocenske. Teraz nerozumiem ci dobrovolne nemocenske sa lisi od toho co za mna plati zamestnavatel ? Dakujem za pomoc.