Mám nárok na materskú?

merryanna
16. apr 2023

Ahojte maminy, chcela by som sa spýtať mam 18 mesačné dieta a za pár mesiacov mam termín pôrodu druhého dieťatka poberam rodičovský. Moja otázka znie mam nárok na materskú alebo budem poberať rodičak alebo ako to funguje. Vôbec neviem ďakujem

greta2017
16. apr 2023

@merryanna ak si mala matersku pri prvom a tvoj prac.pomer stale trva tak ano mas narok. Treba na upsvar podat ziadost o odnatie rodicovskeho prispevku lebo nie je mozne poverat aj rodicak aj matersku

merryanna
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merryanna
autor
16. apr 2023

@greta2017 áno materskú som poberala na dcérku a PP stále trvá. A teda som zostala znovu tehotná. Len ma teda zaujímalo ci mam nárok na materskú alebo budem už poberať rodicak na obe detičky alebo teda materskú.
Takže stačí ak pôjdem na úrad zruším rodicak a požiadam o materskú ?

greta2017
16. apr 2023

@merryanna tak na matersku ta vypisuje az tesne pred nastupom gynekolog. Cize papier/ziadost o materske ti da on a ten potom das zamestnavatelovi alebo odnesies na Socialnu poistovnu. Urad prace ziadas o zrusenie rodicaku az v mesiaci kedy nastupujes na matersku

merryanna
autor
16. apr 2023

@greta2017 dakujem krásne ❤️

lienka.7
16. apr 2023

@merryanna na stránke upsvaru mas tlačivo na odňatie RP. To im doručis. RP rusis den pred nástupom na matersku, dostaneš ho za cely mesiac. Sucasne s tebou moze so starším na materskú aj mm. Ak to chcete, tak spolu je to ideálne.

petamich
16. apr 2023

aj na tehotenske mas narok 🙂 treba poziadat ak si tak nespravila

merryanna
autor
16. apr 2023

@petamich ďakujem veľmi pekne..

merryanna
autor
16. apr 2023

@lienka.7 ďakujem krásne

hapa133
16. apr 2023

@merryanna Inak dve rodicaky na deti sa neda brat. Po ukonceni materskej prejdes na rodicak s mladsim dietatom.

merryanna
autor
16. apr 2023

@hapa133 jeden rodicak na obe deti som myslela.. viem ze sa to nemôže brat súčasne dva naraz..