Mám nárok na materskú ak som PN a nezamestnaná?

ona12
19. sep 2019

Ahojte mam nárok na materskú keď som v 7 mesiaci tehotenstva a PZ mi skončila koncom augusta? Momentálne som nezamestnaná a som na PN do začiatku materskej

jasmin878
19. sep 2019

Dobrý den, ja by som sa chcela opýtat, ako to funguje ked manžel je teraz na meterskej, ale chcel by po skončení íst na podporu, že by sa už nevratil do práce. Má ešte 13 dni dovolenky a chcel by ist na podporu.

veronikao93
19. sep 2019

@ona12 Ahoj 🙂 ja som na tom presne tak isto, tiež mi skončila zmluva koncom augusta a tak isto som pn do materskej. Bola som na socialnej poisťovni pýtať sa na to a vravela že by nam mal vzniknúť nárok keďže je tam po ukončení pracovného pomeru podľa zákona ochranna lehota 8 mesiacov. Čiže do tých 8mych mesiacov od ukončenia pracovného pomeru keď sa narodi bábätko mal by nam vzniknúť nárok . A teraz sa ťa ja spýtam ak môžem, bola si sa zaregistrovať na úrade ako nezamestnaná? Tiež som sa na to pýtala a vraj nemusím tak som nebola, ale bola by som spokojnejšia keby je ešte niekto taký ako ja lebo sa bojím či som ozaj nemusela ísť :D

ona12
autor
19. sep 2019

@veronikao93 nie nebola som... Mňa doktor vypísal na PN a z PN idem na materskú v novembri

veronikao93
19. sep 2019

@ona12 ano ano rozumiem, ja tak isto. Len vlastne to mi nešlo do hlavy, že keď mi skončil pracovný pomer automaticky by som mala ísť na úrad práce sa zaregistrovať. Ale asi tým že som marodila už počas pp tak netreba 🙂 až vlastne keď pojdeme na rodičovský..

ona12
autor
19. sep 2019

Ja som tiež 3 dni pred skončením PZ šla na PN 🤣 tak mi aspoň platili 3 dni 😀

jasmin878
19. sep 2019

Zdravím. Prosím vás ako vypočítam otcovi výšku podpory po materskej? Keď chce dať v práci výpoveď?