Mám nárok na materskú po maródke a podpore?

anaj2
21. mar 2013

Vedel by mi niekto poradiť, či by som nejak mohla mať nárok na materskú? Môj prípad je dosť zamotaný, tak budem veľmi vďačná, ak by mi niekto vedel poradiť a najlepšie čím skôr. Vopred veľmi pekne ďakujem. Zatiaľ tehotná nie som, ale v krátkom čase by sme chceli tretie bábätko. Podrobnosti:
r. 1997 - 30.4.2012 zamestnanie - pracovný pomer na prac.zmluvu - Hrubá mzda: cca 800,-, žiadna PN počas práce
21.4.2012 ešte počas zamestnania vznik dobrovoľného poistenia na všetky typy + jednorázová platba za poistné cca 120,- € - doposiaľ nezrušené pripoistenie, ale počas PN sa neplatí.
1.5.2012-2.5.2012 - registrácia na Úrade práce - dávka v nezamestnanosti za 2 dni
3.5.2012 - vznik práceneschopnosti - ešte v ochrannej 7 dňovej lehote
PN ešte trvá cca do 31.3.2013, t.j. 11 mesiacov vkuse = vyplácanie PN z oboch poistení.
1.4.2013 bude nasledovať: späť registrácia na Úrade práce+poberanie dávky v nezamestnanosti 6 mesiacov
Mám si dobrovoľné pripoistenie ďalej ponechať a platiť? akú dobu? len pokiaľ mi nezačne ochranná lehota 8 mesiacov (keď už budem tehotná)? alebo až po dobu 26 týždňov pred pôrodom? Neviete mi poradiť, na akú výšku materskej budem mať nárok?