Pracovala som v Rakúsku a neviem, či mám nárok na materskú

linki90
21. máj 2020

Mam ci nemam narok na matersku ? Ak som pracovala v rakusku 2 roky a tam som aj otehotnela cize som pracovala ako tehotna ,dovod vypovede dohodou z oboch stran nakolko som raz potratila.Od 31.12.2019 som na urade prace na sk a poberatel davky v nezamestnanosti prenos davky z rakuska,poslednu davku dostanem teda v juni,ale som tehotna a od 19.juna by som mala nastupit na matersku len neviem ci teda mam narok ci nie, bola som v ochrannej lehote kedze som bola tehotna uz v praci a nemocensky poistena som bola.mam narok ci nemam nevyznam sa do toho dakujem

lusittagi
21. máj 2020

ahoj, zákon hovorí, že v deň nástupu na MD musíš byť nemocenský poistená a keďže PP ti skončil 31.12.2019 nie si alebo druhá možnosť byť v ochrannej lehote, ktorá je u ženy 8 mesiacov po skončení nemocenského poistenia, čiže si myslím, že nárok na MD mať budeš 🙂

kiki68
21. máj 2020

Odpracovanych min 6 mes mas, zavolala by som na poistovnu do Rakuska a tam sa poradila co s tym. Tiez bude treba matersku knizku dolozit a 6 tyzdnov pred porodom zaziadat o peniaze. Potom po narodeni dietata sa rodnym listom doklada to, ze mas narok na matersku. Tiez sa porad este vpred o s Tebou a ako t natiahnut cez Slovensko. Ja zijem v Rakusku a nependlujem. Ale urcite riesit veci vopred , hoci telefonicky a mailom

wiki333
27. aug 2020

Ja, sa Vas chcem spýtať či mi viete poradit, nakoľko som tiež pracovala v zahraničí v rakúsku a, keďže bola ta corona prišli sme na slovensko to už som bola tehotná a trz neviem či mám nárok na materskú ako to je alebo na koho sa mám obrátiť a co mi treba poprípade vybaviť. Ďakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre