Mám nárok na pandemický rodičovský príspevok?

tin_ka
24. mar 2021

Mám nárok na pandemický rodičovský príspevok, keď pred dovŕšením 3.roku dieťaťa na neho poberal manžel materskú? Momentálne som nezamestnaná, niesom ani SZČO, dieťa je so mnou doma. Ďakujem

lubik87
24. mar 2021

@tin_ka poberala si ešte rodičak kým malo.dieta.3 alebo už si bola len na úrade ? Pokiaľ nie nárok.si stratila

tin_ka
autor
24. mar 2021

@lubik87 poberala som ho do jeho veku 2a pol roka. Keď šiel manžel na materskú, ja na úrad práce ale s tým, že tam mi nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti, či nedostanem od nich nič.

tin_ka
autor
24. mar 2021

@lubik87 *oprava čiže nedostávam od nich nič z uradu

jana005
24. mar 2021

@tin_ka a malý už mal tri roky? Alebo ešte len bude mať?

lubik87
24. mar 2021

@tin_ka tam je problém že si prerušila poberanie....ak som správne porozumela tak drobec dovŕšil 3 roky keď s ním bol muž na md ....pokiaľ by si poberala opäť rodičak vtedy by tam šanca na nárok bola ale keď nie tak vlastne nárok.vznikol mužovi nie tebe ak by nemal pp

tin_ka
autor
24. mar 2021

@lubik87 áno, mala 3 roky v decembri :( tak sme to blbo nastavili.

lubik87
24. mar 2021

@tin_ka och no to áno 😐 spätne sa to už nedá ..ale ja by som aj tak vyskúšala či sa nepostasti ... zbehni na upsvar alebo zavolajte možno budú mať nejakú iný.davku napr pre teba alebo to schvália

tin_ka
autor
24. mar 2021

@lubik87 ďakujem.
Kamoška má dieťa v škôlke, poberá pandemicky a ešte je aj na úrade práce. Ja doma, dieťa tiež, žiadna dávka v nezamestnanosti a ani pandemicky. Dosť kruté toto

lubik87
24. mar 2021

@tin_ka nemôže byť na úrade evidovaná a súčasne poberať ...v škôlke byť môže to nemôžu odoprieť dieťaťu stretávať sa v kolektíve

zojanka
24. mar 2021

@tin_ka no veru nevznikne ti nárok. Je to pokračovanie v poberaní dávky. Pokiaľ si v tom čase rodičovský nepoberala tak ti nemá čo pokračovať.

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka ani sa o to proste nedá spätne požiadať, áno?
Keďže žeby v mojej situácii s rovnako starými deťmi poberajú a ja som bez príjmu

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka *ženy,nie žeby

zojanka
24. mar 2021

@tin_ka nie

zojanka
24. mar 2021

@tin_ka keby sa tie ženy s rovnako starými deťmi rozhodli medzi tým čerpať podporu tak ani im nevznikne nový nárok

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka ale ja žiadnu podporu necerpam, ani som necerpala.

zojanka
24. mar 2021

@tin_ka aha, pardon, zle som prečítala. Každopádne si prerušila poberanie RP.

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka bože toto je na hlavu. Nijak raz sa teda k tomu neodstanem. Škoda, zišlo by sa :(
Ďakujem za rady
@lubik87 ďakujem za rady

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka ešte mi napadlo, pandemicky rodičovský príspevok? Na niečo také tiež nemám nárok? Či to by som musela byť zamestnaná predtym? Som nejaká diera v systéme, či čo? 🙂)

tin_ka
autor
24. mar 2021

@tin_ka 🙂))) aha nič, iné som myslela. Teraz vyzerám ako že som fakt mimo 🙂))

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka pandemicky očr som myslela. Strácam sa v tomto naozaj 🙂)

zojanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojanka
24. mar 2021

@tin_ka nie keďže niesi zamestnaná ani v ochrannej lehote

tin_ka
autor
24. mar 2021

@zojanka som fakt nejaká blbá diera v systéme sakra

9lf9
24. mar 2021

nie je to diera v systeme, pandemicky RP je pre rodicov, co poberali RP a po dovrseni 3r nemaju prac.pomer a toto ty nesplnas, lebo si RP nepoberala, skoda ze ste na to nemysleli skor a neukoncili muzovu MD skor pred dovrsenim 3r a mala si si opat poziadat o RP. Este pokial si povas pandemie prisla o pracu- pp ci dohodu by si mohla skusit poziadat o SOS dotaciu.

tin_ka
autor
24. mar 2021

@9lf9 ďakujem.neprisla som o prácu.