Nemám nárok na pandemický rodičovský príspevok

zuzana321991
31. máj 2021

Ahojte poberam Rod.prispevok z cr(v tehu.mi koncila zmluva..a nepredlzili mi ju)..teda zo sr som mala narok na matersku a z Cr na rodicovsky..mam ten vyssi maximalny a terazv juni mi konci..volala som na urad ,ze vraj nemam narok na pandemicky,kedze som brala vyssi rodicovsky z Cr..ze az po dovrseny 4.rokov..kedze tam je dlhsi..mate s tym skusenost?pani bola velmi neprijemna,odvrkla a polozila..pracu si hladam,len kedze mi mala pojde do skolky az v septembri vdaka za odpoved

loginexistuje
31. máj 2021

@zuzana321991 pani mala pravdu

ofzuza
31. máj 2021

@zuzana321991 aky vyssi rodicovsky? Tam ma kazdy iny podla platu.

lesanka845
31. máj 2021

V CR je jednotný RP 300 000 a možnosť zvoliť si ako dlho chcete poberať.Najdlgsie 4 roky'.Ak chcete rýchlejšiu variantu'tam už treba vymeriavací základ z platu.Popri poberani RP je možnosť normálne pracovať.

ofzuza
31. máj 2021

@lesanka845 nie je to uplne tak, ale na tom asi v tomto pridade zalezat nebude.

zuzana321991
autor
31. máj 2021

@ofzuza nema..vtedy nebol vymeriavaci zaklad,teda oni tam dali sumu..teda tu vyssiu ,a kvoli timu,vraj nemam narok na ten pandemicky..no vyzistim si to len skoda este chvila by mi pomohla,hadam najdem pracu co najskor

ofzuza
31. máj 2021

@zuzana321991 aku vyssiu? 🙂 ked to bolo bez dvz, mozes max 10tis. To nie je vyssia 🙂

zuzana321991
autor
31. máj 2021

@ofzuza ja viem.no tak mi povedali..skratka z cr je rodicovsky do 4rokov a ich nezaujima ze kedy ti skonci..skusim este zavolat na nejaky iny urad lebo tu su take kravi ze az..no skoda..

ofzuza
31. máj 2021

@zuzana321991 ja sa im nedivim. Svojich 300tis mas vycerpanych 🤷‍♀️

loginexistuje
1. jún 2021

ty epslnas uakladnu podmienku a to nemala si narok na RP zo Sllvenskej republiky tak ako ti mozu predlzit jeho poberanie na zaklade vyhlasky ? v akej vyske ? proste nie je narok
informuj sa v cechach kde si platila odvody ci nemaju inu davku
musia vychadzat z ceskej upravy tam je rp do 4 rokov

ofzuza
1. jún 2021

@loginexistuje cesi nie su tak bohati, oni nemaju taketo davocky.

matapo
3. jún 2021

...toto žiaľ visí na konkrétnej pani úradníckej. Ty nemáš nárok na pandemicky ale normálny rodičovský príspevok ešte keď bude mať dieťa tri roky a pandemicky bude naďalej vyplácaný mala by si mať nárok potom aj naň. Ja som poberala rodicak z ČR do dvoch rokov, potom som dostávala do troch rokov doplatok zo Slovenska vo výške 370 eur. Potom pandemicky. Nedaj sa odbiť.

zuzana321991
autor
4. jún 2021

@matapo ahoj no mne rodic.konci teraz v juni to bude mat mala3roky a 4mesiace..sumu som si vybrat nemohla najprv som poberala nizsi a potom tych 10 000 ceskych korun..vyskusam sa este inde spytat..

laila18
4. jún 2021

@matapo no toto však už neplatí, neviem v ktorom roku to bolo tento tvoj prípad, ale ak si vybrala v ČR 300T nemáš už nárok na Slovensku

laila18
4. jún 2021

@zuzana321991 trošku som z toho zmätená, nie je mi jasné čo kde si poberala...pracovala si v SR takze tu si mala materskú a potom rodičák z ČR na základe čoho? Bývate v ČR? Muž tam pracuje?