Mám nárok na prídavky?

wevusik123
4. okt 2015

Dobry den mam 18 chcela by som sa spytat ci je vobec mozne aby som ja mala narok iba na rodinne pridavky a vyzivne a na nic ine. Na prispevok na byvanie, na hmotnu nudzu nemam natok na nic. A teraz kde mam byvat a za co a podobne. A som 3 na strednej skole takze este aj dokoncit skolu. Viete mi nejako poradit prosim vas ?

wevusik123
autor
4. okt 2015

Popravde mam iba jeho a nikoho ineho a nikto mi pomocnu ruku nepoda :(

oskvarka
4. okt 2015

@wevusik123 na takeho priatela by som sa rovno vykaslala... skus tu brigadu..a prechodne ubytko si mozes skusit najst na https://www.couchsurfing.com/ ak vies anglicky aspon trochu ... nieje to nic na stalo ale kym si najdes cosi lacne a nejaku tu brigadu. a kde si byvala doteraz ?
+ na tej tranke potom hladaj iba baby alebo pari ci rodiny s detami.. ziadnych chlapou to moze byt nebezpecne..

ajuscha
4. okt 2015

@wevusik123 každopádne napíš na Okresný súd v mieste tvojho trvalého bydliska návrh na určenie výživného od oboch rodičov...neviem, ako sú na tom finančne, od toho totiž závisí výška výživného, tak si daj na papier čo najviac tvojich výdavkov, ich príjmy (pokiaľ ich vieš) a potom si od tohto odvoď, koľko by si reálne mohla návrhom pýtať...napríklad ak vieš, že otec zarobí 500,-eur, má vyživovaciu povinnosť na malého brata, napíš do návrhu, aby ti platil výživné vo výške 150,-eur, toľko ti síce nedajú, ale treba pýtať viac ako menej, lebo táto suma sa vždy aj tak "skreše" nadol...a pokiaľ by ti aj rodičia výživné neplatili, tak môžeš žiadať o náhradné výživné od štátu...ale konaj čím skôr, pretože pokiaľ by si žiadala náhradné výživné, musíš prejsť trestným oznámením na polícii za neplnenie vyživovacej povinnosti od rodičov, ďalej exekútorom a až následne ÚPSVaR, takže týmto stratíš minimálne 6 mesiacov od toho ako ti výživné priklepne súd, pretože až po troch mesiacov od neplnenia vyživovacej povinnosti môžeš na polícii podať trestné oznámenie a exekútor bude čakať na ďalšiu lehotu...určte to rieš a o výživné požiadaj

oskvarka
4. okt 2015

@wevusik123 ani on ti moc pomocnu ruku nepodava ocividne... ked vravis ye vidi len seba.. nemotaj sa zvytocne na takeho ak na teba kasle... je sice mlady este ale ludia sa nemenia v zasadnych veciach...

wevusik123
autor
4. okt 2015

Neviem ziadny jazyk

oskvarka
4. okt 2015

@wevusik123 tak potom to asi chce nejaku robotu aj s nejakym chabim ubytkom a individualny studijny plan.. doteraz si byvala u tety?

wevusik123
autor
4. okt 2015

Indivudalne stidium nemozem brigadu mam ale byvanie nemam.

katrin21
4. okt 2015

ked si mamu videla 4x v zivote a na fotke mas maleho brata, kde si doteraz byvala?.. u otca, alebo kde ? preco tam uz nemozes byvat? preco mas zastavene vsetky davky?
Ak priatel na teba v podstate kasle a nechce ti pomoct, ani jeho rodina, ze by ta vzalil k sebe, tak kasli na takeho priatela.. Keby ta lubil, tak sa chce o teba postarat! Neupni sa hlavne zo zufalstva na nejakeho, co si ta mozno nevazi, len preto, ze si uplne sama... jasne?
Opis blizsie svoju situaciu....

wevusik123
autor
4. okt 2015

Ja mam nevlastneho brata do 10 rokov som byvala u babky potom u tety u tatu u tety potom zas u tatu a u tety a teraz u druhej tety a ked mam 18 som dospela ze sa mam postavit ja na nohy sama

nibiru
4. okt 2015

@wevusik123 chod na kuratelu na socialke vedia ti vybaviť davky v hmotnbej nudzy aj prispevok na byvanie pokial niesi prave na materskej ono zakonne sa davky daju uplatnovať až po 25ke ale su vynimky napr. u detí s detských domovou osamele matky bez rodičov atd...

nibiru
4. okt 2015

aha tak som sa spatne docitala že dieťa nemaš chod na socialku za svojou kuratorkou ta ti pomože vybaviť dávky.

wevusik123
autor
4. okt 2015

Nemam narok na ziadne davky a nie niesom vynimka !

nibiru
4. okt 2015

@wevusik123 ked nebývaš s rodičmi a nemáš kde bývať rodičia sa o teba nestarajú vtedy si výnimka!tvoji rodicia ak su v hmotnej nudzi si davky uplatnuju na teba ak nie su nemaju nárok,ale kuratorka dokaže vybaviť vynimku ak sa staraš sama o seba najdeš si napriklad ubytovnu doložiš najomnu zmluvu dá sa vybaviť aj príspevok na bývanie+ obaja rodičia ak sa o teba nestarajú sú ti povinný platiť alimenty pokial študuješ to si treba podať na príslušný súd aby sa alimenty vyplácali tebe.

wevusik123
autor
4. okt 2015

@nibiru ja nemam socialnu kuratorku . Mne nikto nepomoze a ani nemam na nic narok.

nibiru
4. okt 2015

@wevusik123 socialnu kuratorku ma každe dieťa stačí zdvihnuť zadok a ist na socialku v mieste trvaleho pobytu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kedže chodíš do školy berieš sa ako nezaopatrene dieťa tam ti pomožu prosim ta nelutuj sa a konaj maš 18 a nieje pravda že na nič nemaš narok máš !moj kolega riešil to isté dokial studuje každý s rodičov mu musí platiť 150€ otec nechcel a dostal exekuciu kolegovi dali nahradne vyživne v prvom rade ty musíš chcieť sama som vyrastala v chudobe so socialkou na krku a musím priznať že pani dokazali vybaviť aj enmožné!

wevusik123
autor
4. okt 2015

Nemam trvaly pobyt. A ja niesom dieta uz som tam bola a zdvihla som ten zadok ako ste povedali.

kamajka
4. okt 2015

@wevusik123 a ked si byvala striedavo u otca aj u tiet, tak pridavky na Teba dostaval kto? Nevyznam sa v tom co pises. Treti rocnik si zacala teraz v septembri? 18Rocna?

nibiru
4. okt 2015

@wevusik123 ani ja nemam trvaly pobyt ten mam na obci čiže bratislava ruživov a patrým teda do ružinova! čiže ho mám podla mena máš kuratorku a pokial chodíš do školy si považovaná za nezaopatrene dieťa teda podla mena máš priradenú kuratorku a prepáč bola si sa pýtať nma dávky ano odbili ti ta a tym to pre teba haslo inak by si vedela že máš kuratorku podla priezviska,narok na vyživné od obydvoch rodičov ak s nimi nežiješ ak ti sud prizna vyživne aa nebudu platiť maš narok na nahradne vyzivné dalej kuratorka vie vybaviť aby ti bolm priznaný príspevok na bývanie ak predložíš najomnú zmluvu trebars aj s ubytovne,vie ti vybaviť rocný vianočný príspevok.

kamajka
4. okt 2015

@wevusik123 a trvaly pobyt musis mat. To je ta adresa ktoru mas zapisanu v obcianskom preukaze.

f3rari
4. okt 2015

Akoze nechapem...Tak ty si tu ides po radu a ked ti tu zeny napisu presne a po lopate za kym mas ist a co pytat a co robit, tak mas na vsetko odpoved ze tebe nikto nepomoze a nemas na nic narok.. Tak na co si tu ides po radu?Asi ti tu zeny neradia blbosti, ale vyznaju sa, tak kriste pane dievca zdvihni zadok, prestan mat mudre reci a tahaj na urad! Mas 18 rokov a zdrave usta tak sa vyjadruj a pytaj co ti patri! Ak nie, tak sed na ulici a lutuj sa...Co je lepsie? 😕 😠 😔

wevusik123
autor
4. okt 2015

Ale uz som sa pytala a uz tri krat som povedala ze nemam na nic narok ale dobre dakujem za rady

ajuscha
4. okt 2015

@wevusik123 hlúposť, máš minimálne nárok na výživné od rodičov!!! ale to musíš najskôr o to požiadať Okresný súd a nie sa pýtať, ale písať!!! bez tvojho návrhu sa súd nezačne!!! nehnevaj sa, ale píšeš hlúposti...výživné ti patrí...ale ty si zatiaľ nič neurobila... 😒

valinka248
4. okt 2015

Baby ocividne sa niekto na vas bavi. Ani nereagujte. Ved ziadnu pomoc nechce. Asi by bolo najlepsie aby sme jej peniaze posielali my.

mima4
4. okt 2015

@wevusik123

si z novej dubnice, dohodni sa tu s niektorou mamkou z tade, a chodte spolu na urad... urcite ti pomoze

babydesire
4. okt 2015

@wevusik123 Vies nehnevaj sa ale vsetky tu maju pravdu...tu na slovensku nikto za tebou neprijde a nezoberie ta za ruku a nepovie ti pod ja ti pomozem,ty budes len podpisovat,ideme tam a tam...musis sa postarat sama.je smutne ze take mlade dievca riesi taketo veci ale zial stava sa..treba aby si obehala co sa da,nielen sa pytala ale aj konala..zeny ti tu dobre radili..kedze mas pristup na net,najdi si zakon o rodine a prestuduj si casti ktore sa ta tykaju,az ta zasa odbiju slovami ze nemas na nic narok ohrad sa zakonom...mozno si len narazila na spatnu uradnicku,skus inu,keby si sj mala zaklopat na vsetky dvere

wevusik123
autor
4. okt 2015

@mima4 to neviem ale uz zhanam nejaku tiez studentku alebo.nejaku babu ci by nesla do.jednoizbaky aspon takto.do podnajmu to mna jedine napadlo ale nikoho som nezohnala ale byvam v dca

mima4
4. okt 2015

@wevusik123
ja som myslela osobu, ktora by s tebou sla na ten urad vybavit si to vyzivne a vyzna sa do toho.

No mas vobec zaujem?!!!

ak ano, zacni ju cez toto forum hladat, verim, ze najde sa nejaka maminka, ktora obetuje par hodin na pomoc tebe a je aj po pravnej stranke zdatna

katrin21
4. okt 2015

@wevusik123 do 25r si stale dieta a rodicia maju na teba vyzivovaciu povinnost !!!!!! hlavne ak si studentka a aj keby si nebola, je to tak!
ak si ju neplnia, mozes ich zazalovať a ziadat od nich sudom vyzivne

katrin21
4. okt 2015

@kamajka nemusi, trvaly pobyt ma nahlaseny automaticky potom na mesto, obec kde byva a tam jej potom chodi aj posta.... tak to je.

loginexistuje
4. okt 2015

@wevusik123 chodis do skoly mate tam vychovnu poradkynu chod za nou ... v prvom rade musis doriesit vyzivne od rodicov aspon formalne lebo inak nebudes mat narok ani na davky v hmotnej nudzi...
u tiet a babky si bola v pestunskej starostlivosti alebo v NOS?
Proste treba to zacat vybavovat na vyzivne narok mas si nezaopatrene dieta... nasledne si potom mozes vybavit dalsie prispevky... pripadne aj stipendium ...