icon

Mám nárok na zvyšnú rodičovskú ak dám dieťa do škôlky?

avatar
avuska19
18. jún 2011

Mám nárok na zvyšnú RD ak dám dieťa do MŠ?

avatar
sorciera24
18. jún 2011

RD trva do 3. rokov veku dietata, cize ak das malu do skolky skor, teda pred dovrsenim jej 3 rokov, nemusis nastupit do prace, ale kludne si dalej cerpat RD (do tych 3 rokov)...ak ale dcerka uz bude mat v case nastupu do skolky 3 roky, RD uz nemas....

avatar
nelynka18
18. jún 2011

ahoj,ak ma dieta uz 3 roky tak mas narok na rodicak iba vtedy,ak ma tvoje dietatko zdravotne problemy a chodi do skolky iba na 4 hodiny alebo vobec a mas to potvrdene od lekara...inak mozes ist na predlzenu ale neplatenu matersku-cize ze sa staras o dieta do 6 rokov...teda aspon mna tak informovali 🙂

avatar
stanislavao
18. jún 2011

dieta pokial chodi do skolky len na max. 4 hod. denne, tak mozete zostat doma do 6 roku, ale nebudete dostavat prispevok, ale stat bude za vas platit odvody. ja som to tak riesila pri prvom synovi, lebo byval casto chory, ked nastupil do kolektivu.

avatar
cikyta
18. jún 2011

RP budeš dostávať do 3.roku života dieťatka či robíš,či nie. Ci je v škôlke,či nie. 😉

avatar
andrejka1974
18. jún 2011

ak ti dieta nastupi do skolky statnej na RD uz narok nemas ak nechces prist o RD tak ak sa da daj malu do skolky az po RD ja som to spravila u starsieho syna ten mal 3 roky v marci a do skolky isiel od 1.4 ale teraz je to zo skolkami tazsie mne mala nastupuje do skolky v septembri a v septembri bude mat 3 roky ale starsi synovia mali 3 roky az v novembri a RD som poberala len do septembra