Mám nárok na zvyšnú rodičovskú ak dám dieťa do škôlky?
Mám nárok na zvyšnú RD ak dám dieťa do MŠ?
ahoj,ak ma dieta uz 3 roky tak mas narok na rodicak iba vtedy,ak ma tvoje dietatko zdravotne problemy a chodi do skolky iba na 4 hodiny alebo vobec a mas to potvrdene od lekara...inak mozes ist na predlzenu ale neplatenu matersku-cize ze sa staras o dieta do 6 rokov...teda aspon mna tak informovali 🙂
dieta pokial chodi do skolky len na max. 4 hod. denne, tak mozete zostat doma do 6 roku, ale nebudete dostavat prispevok, ale stat bude za vas platit odvody. ja som to tak riesila pri prvom synovi, lebo byval casto chory, ked nastupil do kolektivu.
RP budeš dostávať do 3.roku života dieťatka či robíš,či nie. Ci je v škôlke,či nie. 😉
ak ti dieta nastupi do skolky statnej na RD uz narok nemas ak nechces prist o RD tak ak sa da daj malu do skolky az po RD ja som to spravila u starsieho syna ten mal 3 roky v marci a do skolky isiel od 1.4 ale teraz je to zo skolkami tazsie mne mala nastupuje do skolky v septembri a v septembri bude mat 3 roky ale starsi synovia mali 3 roky az v novembri a RD som poberala len do septembra

RD trva do 3. rokov veku dietata, cize ak das malu do skolky skor, teda pred dovrsenim jej 3 rokov, nemusis nastupit do prace, ale kludne si dalej cerpat RD (do tych 3 rokov)...ak ale dcerka uz bude mat v case nastupu do skolky 3 roky, RD uz nemas....