Manžel na OČR a ja na materskej

elizita
28. jan 2019

Ahojte, dnes som sa vratila po 18 dnoch z nemocnice. Mam nariadeny nadalej pokoj na lozku v ambulatnej starostlivosti, takze ziadne statie pri hrncoch, upratovanie, ci chodenie do obchodov ci skolky. Moze manzel poziadat moju gynekologicku o vypisanie OCR na mna, ked som na materskej? Zajtra pojde k nej zaniest prepustaciu spravu, ci ma zmysel tam cakat na nu kvoli tomu alebo ak to nie je mozne, len supne papier sestricke...

bobricek1979
28. jan 2019

@elizita ak to tvoj stav vyžaduje myslím si že áno určite

janinah
28. jan 2019

nie som si istá,či ona môže písať očr,aj keby chcela,ale tvoj obvodný dr. na základe papiera od gyn. resp. aj prepušťacej správy to môže urobiť

mogaa
28. jan 2019

@elizita tak podľa mňa očr môže vypísať len pediater, na tvojom mieste ráno zavolám obvodnému a toho sa spýtam....pochybujem že by očr mohol vypísať gynekológ...ak máte spoločného obvodného lekára, nech ho poprosí aby mu vypísal klasickú PN

elizita
autor
28. jan 2019

@mogaa co ma so mnou pediater? Manzel nie je chory, nema dovod mu vypisovat PN

fedorcek
28. jan 2019

My sme to tak mali, ze ja som bola pocas materskej pn a manzel bol so mnou na ocr. Vypisoval mi to gynekolog.

mogaa
29. jan 2019

@elizita sory brala som to ako starostlivosť o dieťa nie rodinného príslušníka

elizita
autor
30. jan 2019

Tak baby, pisem ako sme dopadli. Akoze nemam slov. Mam nariadeny pokoj na lozku este najblizsi tyzden - 18 dni v nemocnici ma kadrovali len ked ma videli ist do sprchy a jedlo mi nosili na izbu a musela som ho jest po leziacky. Manzel bol dnes zaniest prepustaciu spravu ku mojej gynekologicke a vypytat OCR. Viete co mu povedala? Nie, to jej neprejde cez komisiu. Ze si ma vybavit osetrovne na dceru alebo PN na seba akoze manzela. A akoze popri svojej PN ma ist do obchodu, varit, upratat, poprat, zaniest malu do skolky aj zobrat. Cize zjednodusene povedane,"povedzte svojmu vseobecnemu alebo pediatrovi Vasej dcery, ze nech si vymysli diagnozu, aby Vam mohol vystavit papier. Ja vam na skutocne potreby OCR nevystavim." Nemam slov. Zda sa, ze opat raz menim gynekologicku a to iba z principu.