Maródka počas tehotenstva, rodičovská a dávka v nezamestnanosti

kaporka
25. apr 2018

Ahojte baby neviem ci mate niektora skusenost ale zistila som ze som tehotna pri nastupe do noveho zamestnania. Viem že ak zostanem pn tak ma zamestnavatel prepusti lahko si najde vyhovorku ze sa zrusilo pracovne miesto. Pocas tehotenstva by som tada poberala pn, potom materskú 6 mesiacov a chcem len vedieť či ne možné po materskej byť nahlasena na urade prace a poberať dávku v nezamestnanosti.. zamestnana som v kuse od apríla 2016. Vlastne do vtedy dokiaľ somnou teraz zamestnavatel neskonci pracovny pomer.. daa sa to vobec takto??

tribi
25. apr 2018

Ked oznamis zamestn.ze si tehotna,nie ustne,si chranena pred vypovedou.samozrejme zavisi do kedy mas zmluvu.ak ti zmluva konci pocas tehu si aj tak v 8 mesacnej ochrannej lehote.na pn mozes,nemusis,zavisi od zdr.stavu.

tribi
25. apr 2018

Ak chces byt pn,najprv mu oznam,pisomne,ze si tehu a potom chod na pn 😁

kaporka
autor
25. apr 2018

🙂 a materska sa mi potom rata z roku 2017??

tribi
25. apr 2018

Od kedy robis u noveho zamestn.?ked menis zamestn.zavisi kolko budes unho zamestnana,ak menej ako 90 dni rata sa ti rok 2017,ale ak viac ako 90 dni uz sa rata prijem len od zamestnania u noveho...tam je dolezite ako kde kedy....pozor na to

kaporka
autor
25. apr 2018

Od 1.4.2018:) a som nevedela že som tehotná🙂 dlho sa nedarilo a teraz hneď🙂 takze bolo by asi najlepsie nastupit na pn a nejako sa dohodnut alebo dat vypoved?? Da sa to vobec pocas pn?? Aby som dala vypoved??

tribi
25. apr 2018

Stale ale nerozumiem preco chces dat vypoved.je to tvoja vec,ale ved tehu nie je hriech 😁.ale ak das vypoved,si v ochrannej lehote,cize narok na materske mas,a kedze si u noveho zam.odrobila menej ako 90 dni ,dolezity pre vypocet materskej rok 2017

kaporka
autor
25. apr 2018

No v minulom roku som mala lepšie prschy ako budem mať tu v novej práci.. a je tam dosť veľký rodziel keďže som mala madčasy a všetko pekne preplatené🙂 takze vlastne dam sa na pn a aj nadalej budem zamestnana aj tych 90 dni a materska sa aj vtedy pocita z 2017?🙂 inak diky za odpovedw

tribi
25. apr 2018

Ak ostanes zamestnana a pojdes na pn,cize realne neodpracujes 90 dni,materske sa pocita z roku 2017(samozrejme ak budes nastupovat na md v tomto roku)kedze pojdes na pn,poistne sa neplati,cize sa doba pn nezaratava do odpr.dni

kaporka
autor
25. apr 2018

Hej tento rok🙂 super dakujem a nevies ci je mozne potom po materskej vyuzit davku v nezamestnanosti ak by ma prepustil pocas tehotenstva?? Vlastne by moje miestl zrusil

tribi
25. apr 2018

Ako som pisala na zaciatku,oznam ze si tehu (tym padom ziadne vyhadzo)daj sa na pn skor ako odrobis 90 dni (rataju sa kalend.dni)a materska bude z roku 2017 😁

tribi
25. apr 2018

Co sa tyka davky v nezam.nemam skusenost,len z toho co som citala vna knihe od Mihala.tu ti velmi neporadim 😱

monika_akinom
25. apr 2018

@kaporka ja som po materskej brala davku v nezamestnanosti, rodicovsky poberal manzel, a ja som bola evidovana na UPSVAR, ver mi, ze sa ti budu snazit silou mocou tu pracu najst, posielat ta na pohovory, alebo rozne kurzy a skolenia, mna poslali na "restart pre mladych" dva tyzdne dennodenneho dochadzania, plus chodit na kontakty. a odchadzat od maleho 8 mesacneho dietata...a este som aj kojila, zvaz, ci ti to za to bude stat :-/

lenka0302
25. apr 2018

@kaporka po materskej sa dá poberať dávka v nezamestnanosti, treba pracovníčke vysvetliť situáciu a ak je normálna nebude vás preháňať kade tade, alebo je ešte možnosť dať sa počas evidencie na PN

kaporka
autor
26. apr 2018

baby ďakujem za reakciu, no ja pôjdem teraz pn v práci to nezvládnem fyzicky a prácu inú pre mňa nemá. som v skúšobnej dobe ale do materskej by som bola pn.. neviem či sa mi chce chodiť po úrade práce

mimiqa
26. apr 2018

@kaporka chod na pn..aj ja som to tak urobila. Oznamila pisomne ze som tehu a botka.....to po materskej vyuzit davku neodporucam..bo ta budu prehanat na vselijake pohovory a atd ako pisu bambule vyssie.. bo ti nevyhoveju..musis tam dojst vzdy a dodat peciatku otras

mimiqa
26. apr 2018

@kaporka a kedze oznamis pisomne ze si tehu..teda najprv chod pn...pocas pn posli list...ta vyhodit absolutne nemoze....aspon o 3 roky mas robotu...

kaporka
autor
26. apr 2018

@mimiqa ja sa sem i tak vratit nemienim.. pojdem pn a donesiem mu potom papier?? tak to je lepšie,,?,

mimiqa
26. apr 2018

Ja so poslala postou vsetko

mimiqa
26. apr 2018

@kaporka vsak to dories potom vypoved a basta

kaporka
autor
26. apr 2018

@mimiqa on ma počas skúšobnej vyhodí alebo skončí skúšobná a koniec

mimiqa
26. apr 2018

@kaporka na pn budes...matersku dostanes.....tak najprv chod ale pn potom mu teda skus zavolat ci osobne ze si tehu a on nech si hlada dakoho