Materská a živnosť

lulu939075
24. nov 2012

Ahojte, som zamestnaná, normálne mi odchádzaju odvody od zamestnávetela. Okrem toho mám pol roka živnosť, ako to bude ked nastúpim na materskú. živnosť musím prerušiť aby som dostala matersku? Alebo môžem pokračovať v živnosti.??

simulienka2207
6. aug 2014
evita68
6. aug 2014

@simulienka2207 veď som ti písala, že máte ísť do ZP a tam ti tlačivo dajú

simulienka2207
6. aug 2014

@evita68 Ahoj, dakujem za odpoved, ale v ZP ziadne tlacivo nedavaju... Co sa tyka oznamenia, ze je na RD, tak im treba priniest potvrdenie z UPSVaR. A co sa tyka nulovych preddavkov, tak treba spisat ziadost s odovodnenim a zaslat (zaniest) do poistovne.
Cize tolko, snad niekomu pomozem touto info 🙂

evita68
6. aug 2014

@simulienka2207 žiadne tlačivo nedávajú ?... no to si snáď robíš srandu.. alebo oni z teba, ak si bola na ZP

simulienka2207
6. aug 2014

@evita68 no vazne, nedali mi nic, akurat ma poslali na UPSVaR po to potvrdenie a toto prevzali a potom, ze si mam napisat tu ziadost na nulove preddavky a bud zaslat, alebo priniest...

martinkaf
8. dec 2014

@evita68 Ahoj prosim ta ak mi mozes poradit, som na rodicovskom maly ma este len 2 rocky, otvorila som si zivnost, od odvodov som oslobodena na rok ci ako to byva nie...ale trapi ma ZP kedze na elektronickej pobocke mi vypisuje nulu, a uz dva mesiace mi nic neprislo zo zp o niejakom dlhu alebo o platbe...chcem sa vlastne opytat ci to za mna plati stat kedze poberam este rodicovsky alebo si to mam sama platit...a zdravotna vie ze mam zivnost lebo mi to tam ukazalo...dakujem moc za odpoved

elizita
18. mar 2015

Viete niekto poradit v nasej situacii - manzel ide na urad, bude ziadat prispevok na podnikanie a nasledne si otvori zivnost.. takze pocas uradu nebude mat nemocenske poistenie... ja cca k 30.11 budem koncit matersku a cerpat si dovolenku a chcel by potom nastupit on.. ako dlho si ma platit odvody do socialnej, aby sa mu vypocitala uz materska z nich? 90 dni? Pripadne je lepsie nastupit na matersku az v 2015? Za posledne 2 roky splna 270 dni nemocenskeho, v roku 2014 bol 11 dni na urade.

sidvicious1
9. dec 2015

dobry den prajem mam na Vas jednu otazku priatelka si pred porodom otvorila zivnost ked porodila chcela si ju zrusit aby neplatila socialku lenze tam jej povedaly ze ked si ju zrusi tak pride o matersku nakolko ja pracujem v nemecku ze by som ja poberal tu v nemecku ale to necgcem nakolko tu materska trva len pol roka viete mi prosim vas niektora poradit ako to je.Ja som mojej povedal ze nak tam ide este raz nak povie ze spolu nebyvame a ze nevie kde som ze so mnou nezije.

ivanka225
5. feb 2016

Ahojte.Som živnostníčka a platím min. odvody od 06.2012.Otehotnela som a predpokladaný termín pôrodu mám 02.09.2016.Platí aj pre mňa, že sa mi stačí zamestnať 90 dní pred nástupom na materskú s hrubou mzdou 1280€, aby som mala max. materskú? A mám si založiť vlastnú s.r.o a zamestnať samú seba alebo sa môžem zamestnať aj niekde inde?Ďakujem za odpoveď

lucia1059
6. feb 2016

Ahojte. Môj priateľ je dán. .8 rokov robil na Slovensku ale s danskou zmluvou čiže všetky odvody platil tam. Od 1.1.2016 už pracuje ako slovenský živnostník a samozrejme ako každý prvý rok živnosti na Slovensku odvody neplatí. ..nevedel by mi niekto povedať , či by bolo možné aby on poberal materskú z Dánska?