Materská dovolenka otecka

llevy12987654
13. mar 2022

Ahojte prosím viete mi poradiť ohľadom materskej ? Viete mi poradiť či môže ísť priateľ so staršou na materskú a ja poberať zároveň rodičovský na mladšiu ? A druhá otázka či môže ísť potom aj s mladšou na materskú a ja budem zasa poberať rodičovský na staršiu a ak skončí jeho materská tak zasa začnem poberať rodičovský na mladšiu aby som s ňou mohla byť doma tri roky ? Dakujem 😊

lenuska9999
13. mar 2022

@llevy12987654 rodičovský príspevok a materská sa v jednej domácnosti nemôžu súbežne poberať. Len 2 materské

st_277
13. mar 2022

@lenuska9999 mne sa zda ze rodicovsky a materska sa nemozu subezne poberat len na jedno dieta..ak jeden berie matersku na 1 dieta druhy rodic moze brat rodicak na druhe

gabu_lienka
13. mar 2022

@st_277 materska + materska ANO
Materska + rodicak NIE
Samozrejme hovorime o dvoch detoch

ketonka
13. mar 2022

@llevy12987654 dá sa to nakombinovat , ale zásady sú: najskôr pôjde jeden rodič na materskú s jedným a druhý rodič na rodičovsku s druhým. Potom môže ísť druhý rodič na materskú s prvým a prvý rodič na rodičovsku s druhým. Nemôže byť jeden rodič súbežne aj na materskej a rodičovskej. Takto si to myslela ?

lienka.7
13. mar 2022

@ketonka nie je toto možné! Môžu byt obaja iba na materskej s oboma deťmi. Nemoze byt ona s mladším na materskej a on na starsiu poberať rodicak.

@llevy12987654 nemôžeš takto. Môžete byt obaja na materskej spolu. Rodicak + materska sa kombinovať nedajú. Nijako. Ty môžeš byt s mladšou na materskej, pokial muz nemoze uz byt s tou starsiu, nedostaneš nic okrem materskej. Ked tebe skončí materska s tou mladšou, moze ist na matersku tvoj muz, ale rodicak na starsiu uz ty nedostaneš. Po skončení materskej tvojho muža budeš dostavat rodicak iba na jedno dieťa, lepšie na mladšou, lebo ho budeš dostavat dlhšie ..to je podpora rodiny po slovensky 👌

veronikaszabova
14. mar 2022

@ketonka radis hluposti

petamich
14. mar 2022

zeny obcas by ste si mohli byt iste tym co radite a neradit somariny 🤷‍♀️
nie nie je to mozne, subeh tychto davok nie je mozny = ak tvoj manzel pojde na matersku, tak ty prides o rodicovsky prispevok na druhe dieta, mozes byt doma so statutom osoba starajuca sa o dieta mladsie ako 3 roky, kedy stat za teba plati zdravotne ale na rodicovsky prispevok nemas narok v obdobi, kedy muz pobera matersku

matullienka
14. mar 2022

@ketonka nemáš pravdu neexistuje kombinácia rodičovskej a materskej dovolenky. Môžu byť len 2 materské dovolenky súčasne

ketonka
14. mar 2022

Tak ma tu dievčatá prehlasovali 🤷‍♀️

matullienka
14. mar 2022

@st_277 nemôže sa ani tak, ty môžeš zostať s druhým doma ako rodič starajúci sa o dieťa do 3 rokov ale nemáš nárok na rodicak