Materská, ochranná lehota a dobrovoľné nemocenské poistenie

strapadielko
9. feb 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit co sa mi najviac oplati v mojej situacii. Som tehotna, 8tt. Mam 2r. syna, ale od jeho 1. narodenin som sa vratila do prace. 31. juna mi konci zmluva, neviem este ci mi bude predlzena, ale viac ratam s moznostou ze nie, kedze v auguste by som mala nastupit na dalsiu MD. Predpokladam, ze materske zo zamestnania mi normalne vypocitaju, kedze sa na mna vztahuje ustanovenie o ochrannej lehote, vsak? Na ten mesiac (jul 2013 plus minus par dni v auguste do nastupu na MD) sa mozem nahlasit ako poistenec statu? (rodicovska dovolenka so starsim synom).
Moja hlavna otazka vsak je, ci si este mozem zvysit matersku tym, ze by som si platila DNP - platila som si ho totiz v minulosti, skoncilo mi v oktobri 2012. Ak by som sa teraz prihlasila, ako dlho by som musela platit, aby som mala narok na MD aj z DNP?
Plus, mala by som narok na dve MD subezne, jedno z ochrannej lehoty zo zamestnania a dalsie z DNP?
Dakujem, snad som to napisala zrozumitelne.

lili177
10. feb 2013

@strapadielko ahoj, takze mas tie dve moznosti o ktorych som ti pislala, len sa u z cim skor ozvi..