Materská po ukončení zmluvy na dobu určitú

1mima
31. jan 2015

Ahojte, neviete mi niekto poradiť ako postupovať? v marci nastupujem na materskú dovolenku, zmluvu mám (zatiaľ) len do konca júna. Mali by ju predĺžiť, ale kým nie je nič na papieri, potrebujem zistiť ako postupovať keď mi zmluva skončí.....čiže 1.7. sa mám hlásiť na úrade práce ako nezamestatnaná alebo ako?

maznacik007
31. jan 2015

na 99 percent ti ju nepredlzia ... no nic ak ti skonci zmluva budes dalej na materskej ... hlasit sa nemusis nikam .

dena1973
31. jan 2015

@1mima Po ukončení PP sa hlásiť na ÚP nemusíš, pretože budeš naďalej poberať materské (34 týž. od nástupu na materské) a po materskom si uplatníš rodičovský príspevok na ÚP...
Ak by ti náhodou skončil pracovný pomer (nepredĺžili by ti PZ), tak sa prihlás na SP ako osoba starajúca sa o dieťa (vyplní sa registračný list). Takto ti bude štát robiť odvody na dôchodkové...Ak by ti PP predĺžili, tak sa stačí prihlásiť od nástupu na RP....

1mima
autor
31. jan 2015

@maznacik007 mam ustne dohodnute predlzenie, sef to berie ako jasnu vec, cakam len na formalne vyberove konanie (v statnej sprave nevyhnutnost)....ale pre istotu zistujem co by keby 🙂

@dena1973 takze na SP sa treba nahlasit hned po uplynuti trvania zmluvy (1.7.) dobre to chapem? ak predlzia tak ak to bude mozne nezostanem na rodicovskom, ale vratim sa spat.....dakujem

dena1973
31. jan 2015

@1mima Áno ďalším dňom kedy skončí PP. Ak PP bude trvať a budeš poberať RP, tak sa prihlásiš v deň nástupu na RP.... No pozor - zaregistrovať sa ako osoba starajúca sa o dieťa sa dá iba odo dňa kedy prídeš na pobočku SP. Dozadu sa zaregistrovať nedá....

gapa
31. jan 2015

@dena1973
@1mima
ak budeš čerpať v zamestnaní rodič.dovolenku, platí, čo píše dena, ak ale sa vrátiš do zamestania pracovať, čo som pochopila z tvojho príspevku, tak prihlášku na soc.poistovnu nedávaš, lebo ti bude trvať dôch.poistenie zamestnanca. Len na zdr.poistovnu treba nahlásiť poberanie rodič.príspevku (predpokladám s potvrdením), budeš duplicitne poistená v ZP, potom samozrejme aj ukončenie treba nahlásiť.
Ak skončí pp počas čerpania MD, súhlas, treba hned dať prihlášku na sp a tiež skontrolovať zdr.poistovnu, možno bude treba zdokladovať poberanie materského (možno postačí pri ukončení poberania, no radšej si napr. mesiac po ukončení pp tam zavolaj).