Materská, rodičovská a čerpanie dovolenky

krukky
25. okt 2016

Ahojte prosím Vás mohli by ste mi poradiť ženy, ktoré sa vyznáte...
24.11.2016 mi končí MD, chcem si vyčerpať zvyšnú dovolenku 12 dní a teraz neviem, kedy sa mám prihlásiť na rodičák?
Môžem už od 25.11. alebo si mám vyrátať tie dni dovolenky a až potom.. neviem naozaj všetky diskusie, ktoré som našla sú príliš staré aleo neriešia toto. Moc ďakujem.

majusqa77
25. okt 2016

na rodicovsky prispevok mas narok od 25.11. na dochodkove sa prihlasujes az po skonceni dovolenky v praci

krukky
autor
25. okt 2016

@majusqa77 ďakujem a toto môžem vybaviť napr. 21.11. že odovzdám žiadosť a poviem im, že sa prihlasujem až v polke decembra?

majusqa77
25. okt 2016

@krukky pre socialku vypisujes registracny list fyzickej osoby (da sa najst aj na nete). a ano, dolezity je datum prihlasenia a datum, kedy to zanesies - spatne ta neprihlasia, dopredu to doniest mozes

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia25
25. okt 2016

Ja som bola po materskej hned na rodicaku a aj zaroven na dovolenke.takze mi prisiel v jeden mesiac pol materskej pol dovolenky vycerpanej a aj rodicak.

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 prosim ta, nemoc rodicovsku dovolenku a rodicovsky prispevok. ty si bola na riadnej dovolenke a brala rodicovsky prispevok, ked ti dovolenka v praci skoncila si zacala cerpat rodicovsku dovolenku

emilia25
25. okt 2016

Nie v polke mesiaca mi skoncila materska a od 16 som sla na rodicak ale zaroven som v praci cerpala dovolenku takze som dostala nasledujuci mesiac pol dovolenky z prace pol materskej a rodicak.ale ja mam pracu v cr a tam to je jedno ci cerpam dovolenku kedy si to tam tak bolo ze najprv cerpanie a az potom rodicak teraz uz vsetko naraz.

emilia25
25. okt 2016

A to som dostala rodicak ten to slovensky kedze dovolenka a materska bola vyssia ako rodicak v cr tak dorovnanie rodicaku ceskeho mi vznikol az na dalsi mesiac.ja k slovenskemu este dostavam 2500cz co je asi 90eur rodicak z cr.
@majusqa77

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 este raz. nemozes mat naraz rodicovsku dovolenku a normalnu dovolenku. to, ze beries rodicovsky prispevok je o uplne o inom... a to mozes brat dorovnavku aj z tramtarie, to na tom nic nemeni.

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia25
25. okt 2016

@majusqa77 prosim ta ved som to v auguste vsetko stihla ja nemam socialku tu na sk.v sk nic nezaujima co mam ja v cr a v cr nezaujima co je na sk.takze este raz a polopapate.15 jula mi skoncila normalna materska sla som na urad vybavila rodicak od 16 mi vznikol narok zaroven som cerpala od 16 riadnu dovolenku az do 19 augusta.a to bol tento rok.

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 na urade sa vybavuje rodicovsky prispevok a nie rodicovska dovolenka ;)

emilia25
25. okt 2016

@majusqa77 no ved rodicak je rd rodicovska dovolenka 203 eur ci sa mylim tak ak hej tak mi to vysvetli lebo naozaj poznam len matersku dovolenku to je ta prva a potom rodicovsku dovolenku a nieco medzi tym veru nepoznam.

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 uz som ti to raz pisala. rodicovsky prispevok je tych 203 eur. vybavuje sa na UPSVaR, je viazany na vek dietata bez ohladu na to, ci si doma, pracujes, alebo cokolvek ine.
rodicovska dovolenka je o tom, ze si doma s dietatom a teda nechodis do prace. je to len o tom, ze ta niekde vedu ako osobu, ktora nepracuje, ale stara sa o dieta.

takze ty si najskor bola v praci (aj ked si cerpala dovolenku, zamestnavatel ta viedol ako zamestnanca) a popri tom si brala rodicovsky prispevok. po skonceni riadnej dovolenky si nastupila na rodicovsku dovolenku

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 kopec ludi chodi do prace a na rodicovsky prispevok ma narok. ale necerpaju rodicovsku dovolenku. uz chapando?

emilia25
25. okt 2016

@majusqa77 no to je toho pol roka mesiac dva pred porodom iba vtomto obdobi chodit do prace nemozes dobre som to pochopila a to je ta materska dovolenka.

majusqa77
25. okt 2016

@emilia25 ked si na md cerpas materske.. ..zase - materska dovolenka je status v praci, materske je druh nemocenskej davky, ktoru vyplaca socialna poistovna. ale to je o inom, to nema nic spolocne s RD a RP

krukky
autor
25. okt 2016

Mám ešte jednu otázku k tejto téme... počas toho ako si budem čerpať dovolenku (medzi MD,RD) môže ma zamestnávateľ vyhodiť alebo je to nejako ošetrené zákone?

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krukky
autor
25. okt 2016

rozvediem túto ,,konšpiračnú teóriu" ďakujem za strpenie a cenné rady :
- odchádzam ako zamestnanec na MD
- medzi MD a RD si čerpám dovolenku
- moje prac. miesto bolo zrušené týždeň po mojom nástupe na MD čiže už neexistuje
- čo ak mi zamestnávateľ dá výpoveď práve počas čerpania riadnej dovolenky? mám nárok na nejaké dávky okrem rodičovského príspevku ?

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz