Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Materská - výpočet v prípade zmeny zamestnávateľa

majka_pb
21. apr 2016

Ahojte,
chcela by som sa spýtať na výpočet materskej, nakoľko som prečítala niekoľko diskusií, no stále som akoby nenašla odpoveď na to, čo potrebujem vedieť.
Budem veľmi vďačná za každú odpoveď či skôr radu.
Ide o nasledovné:
- od januára do októbra 2015 som bola zamestnaná a dostávala som výplatu cca. 402€. Hneď, teda plynule na to, som prešla od 1.11. k novému zamestnávateľovi, kde mám hrubú mzdu 900€.
Viete mi teda niekto poradiť, koľko by mi vypočítali materskú?
Ešte raz ďakujem a prajem pekný dník 🙂 🙂 🙂

cumlik555
21. apr 2016

mňa by zaujímala tiež táto téma, sú tu podobné ale nikdy som sa nedočítala priamo čo som chcela. takže tiež si rada prečítam nejakú radu 🙂

jatva
21. apr 2016

na strankach soc. poistovne mate uvedene ako sa to pocita
http://www.socpoist.sk/materske/1293s

evittam
21. apr 2016

@majka_pb Záleží od toho kedy nastúpiš na MD - ak až v r.2017 tak sa ti MD bude počítať z príjmu za r.2016. Ak ešte v r.2016 a u nového zamestnávateľa si odpracovala viac než 90 dní bez PN a OČR tak z toho nového príjmu.

majka_pb
autor
24. apr 2016

@evittam veď práve to, že by som na materskú mala nastúpiť v októbri alebo v novembri. A teda mi vychádza aj tých 90 dní bez PN či OČR 🙂
Ďakujem 🙂
Rovnako ďakujem všetkým za rady 🙂

lenkapristas
24. apr 2016

Kočky, aj ja by som potrebovala poradiť... 10. augusta 2015 som ukončila trvalý prac. pomer vo firme, kde som pracovala 10 rokov a mala cca hrubú mzdu cca 500-600 eur. 11. augusta som nastúpila k inému zamestnávateľovi, kde doteraz pracujem "na dohodu" a oficiálne dostávam cca 180 eur. Teraz som zistila, že som tehotná, predbežný termín mám v polovičke decembra... Ako by sa mi počítala prípadná PN, alebo MD? Veľmi pekne ďakujem za rady.

evittam
25. apr 2016

@lenkapristas Prečítaj si viac príspevkov dozadu - bude sa ti počítať z VZ z minulého roku, ak chceš vyššiu MD odporúčam sa zamestnať - napríklad aj len "papierovo" v novom zamestnaní na vyššiu mzdu minimálne na 90 dní bez PN a OČR a v tom prípade by sa ti počítal nový VZ.

lenkapristas
25. apr 2016

@evittam Bola som dnes na soc. poisťovni a vlastne mi povedali to isté... Ďakujem

tina965
27. apr 2016

Baby, prosim tych 90 dni odpracovanych u noveho zamestnavatela ma byt kalendarnych alebo pracovnych? Kazdy pise cosi ine, tak neviem...Dakujem

draik
27. apr 2016

@lenkapristas
@evittam
Nebude sa náhodou počítať z nového pracovného pomeru (2015-2016), teda nie z roku 2015?

@tina965
kalendárnych

lenkapristas
27. apr 2016

@draik Áno, pokiaľ som zmenila prácu, budú mi to počítať z tohto nového prac. pomeru... Bola som z toho, čo som sa dozvedela na soc. poist. taká znechutená, že sa mi to tu ani nechcelo nejako rozpisovať... ☹ Od 1.5. budem mať už zmluvu, tak snáď nebudem mať zdrav. problémy a nejako to tam ešte 3 mes. vydržím...

evittam
28. apr 2016

@draik Jj jasné - z toho nového by sa jej to počítalo - zle som sa vyjadrila. No už len vydržať tých 90 dní.....
@lenkapristas

Tu začni písať odpoveď...

Odošli