Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Materská z UK

viktoras8
25. nov 2018

Chystáme sa domov z UK na Slovensko domov v polovici mojho tehotenstva. Doma chcem rodiť ,aj ostať s bábom, ale chcem sa opytať či mám nárok na materskú aj z UK ked som tu odpracovala rok aj pol? .. alebo ako mám postupovať keď aj mám na to nárok tu v UK?! Budem dostávať aj zo Slovenska aj Anglicka alebo to nieje možné? Pretože na sk mam odpracované tiež skoro 3 roky! Ďakujem pekne za odpovede vopred🙏🏽🤗

gumkac19
20. feb 2019

@viktoras8 nieco si zistila? lebo tiez rozmyslam ako by to bolo.. narok by mal byt
len ako vybavit zo SR?

viktoras8
autor
21. feb 2019

@gumkac19 mat formu E104 alebo U1 🙂 dostanes bud materskú alebo rodicovský prispevok 🙂 prihlasit sa na urade hned , a nevymeskat ziadne lekarske prehliadky 🙂

gumkac19
21. feb 2019

@viktoras8 ale formu E104 alebo U1 si vybavolala este v UK?

viktoras8
autor
21. feb 2019

@gumkac19 uz tu na sk 🙂 cez spolocnost TJ-Legal🙂

gumkac19
22. feb 2019

@viktoras8 presne na tu spolocnost som uz aj pozerala ze sa da cez nich vybavit
moja situacia je trosku ina- pracujem zo SR pre UK firmu (homeoffice) tak trosku inac.. podporu tym padom nebudem musiet riesit len tu matersku/rodicovsku..ty si to uz riesila so slovenskou socialkou ? pytam sa ako idiot ale nikde sa o tom neviem presne docitat.. 😁

viktoras8
autor
22. feb 2019

@gumkac19 ja som teraz v 5tom mesiaci , takze som im to spomenula 🙂 zatial som na podpore a potom to budem riesit ked pojdem na materskú 🙂

gumkac19
25. feb 2019

ak dobre chapem potom budes poberat matersku/rodicovsky z UK?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli