Matka na pandemickej rodičovskej s jedným dieťaťom, otec na na pandemickej OČR s druhým dieťaťom

lundus
2. jan 2021

Ahoj chcem sa opýtať. Ja budem s menším dieťaťom na predĺženej pandemickej rodičovskej dovolenke. Je možné aby manžel išiel na pandemickou Očr so staršou dcérkou, ak nám kvôli pandémie zavreli škôlku? Ak áno, na ako dlho môže byť doma, napr či až do otvorenia škôlky?

rachel36a
2. jan 2021

@lundus ano moze, pokial bude zavreta skolka

lundus
autor
2. jan 2021

@rachel36a a nevieš čo všetko a kde musíme mať potvrdené (detský lekár, tlačivá...)? Ja s deťmi máme trvalú adresu v Brezne. Manžel má trvalú adresu v Bratislave a tam aj pracuje. Musí všetko vybavovať v BA alebo môže aj v Br?

rachel36a
2. jan 2021

@lundus na pandemicku ocr nepotrebujes nic riesit ani s lekarom, ani so zamestnavatelom...staci si vypisat ziadost na stranke socialnej poisťovne a odoslat na lrislusnu pobocku...ale ci do BA alebo BR tk neviem...zavolajte v pondelok a opytajte sa

lundus
autor
3. jan 2021

@rachel36a ďakujem za info 🙂

17honey17
4. jan 2021

@lundus
Zdravím 🙂 Chcem sa spýtať ako je to nakoniec s tým pandemickým rodičakom? Platí ta verzia ako ste písali? Že na pár dní dovolenka pred dovŕšením 3 rokov dieťaťa a k dátumu dovŕšenia ukončiť pracovný pomer? Moja situácia je takáto: koncom mesiaca február mi končí rodičovská dovolenka - dieťa dosiahne 3 roky ale zamestnanecký pomer mi stále beží ( mám zmluvu na dobu neurčitú) avšak zrejme dôjde k výpovedi prác.zmluvy, lebo zamestnávateľ nemá pre mňa náhradnu pracu, ktorá by mi vyhovovala a dieťa mi nezobrali do škôlky a nemám ho s kým nechať a hľadať si novú prácu a ešte k tomu mám aj druhé dieťa ktoré má 4,5 roka a tiež bolo doma lebo bola zavretá škôlka a ktovie či a na ako dlho ju otvoria. Tak mám nárok na pandemicku rodičovskú? Či čerpať pandemicke ošetrovné OČR? Čo je lepšie? Prosim vie niekto poradiť? Ktovie dokedy budu priznávať pandemicky rodicovsky.
Vopred ďakujem za odpoveď 🙂

lundus
autor
4. jan 2021

@17honey17 ahoj, mne rodičovský koncil 15 decembra. Keď som v novembri zisťovala co a ako mam urobiť aby som mohla informovať zamestnávateľa, platila verzia ktorú písala. V novembri riešili ojtobrive mamičky. Povedali mi ze každý mesiac menia pravidlá a oni nevedia co bude platiť nasledujúci mesiac. Tak som spravila sko mi radili v tedy. Keď som volala v decembri aké sú aktuálne pravidlá (už medzi tým som všetko so zamestnávateľom podpísala), my povedali ze teraz (v decembri) rušia novembrove mamicky a je už zmena, že už ich nezaujíma ci mali príjem po 3 rokoch dieťaťa ale to ci majú príjem za mesiac v ktorom ich riešia čiže december. A co bude platiť teraz v januáry keď budu riešiť mňa ešte stále nevedia že mám zavolať po 10tom januáry. Keď som sa ich opýtala že keď mi koncil rodicak 15teho a ja som som nastúpila do zamestnania 14.12 s tým ze 14 a 15 som si zobrala dovolenku a 15teho som ukončila pracovný pomer ale pre platená dovolenku mi príde v najbližšom vypkatnom termíne v januáry, ako sa to bere, tak mi povedali ze nevedia. Asi tak na uradoch

biii7
27. sep 2021

@rachel36a Ahoj. Mohla by si mi poradit prosim ako je to ked matka zacala platit dobrovolne nemocenske poistenie, je nezamestnana, pobera este pandemicky rodicak, ci si moze poziadat o pandemicke osetrovne na dieta, ak je zavreta skolka? Dakujem za info

rachel36a
27. sep 2021

@biii7 nie nemoze...na pandemicky RP mas narok len ak nemas ziaden iny prijem...ak si poziadas o pandemicku ocr, tak na rodicak uz nemas narok