Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže ísť zamestnaný manžel na materskú, ak som ja na rodičovskej?

lubkah
26. jan 2013

Kedy musi nastupit na matersku?Do zamestnania by sa vratil po ukonceni materskej-bol by s tym nejaky problem???

zuzulica
26. jan 2013

@lubkah len ak si to vymeníte, na materskú nemôže, ale na rodičovskú ano.

anjelicek26
26. jan 2013

@lubkah - 8 tyzdnov po porode - teda po materskej - moze nastupit na rodicovsku dovolenku.. Moze byt doma cele tri roky, rovnako ako to plati pre zenu. Rovnako sa pocas tejto doby mozete prestriedat. Obaja byt doma nemozete.

klincek
26. jan 2013

materska je pre matku, takze nemoze. na rodicovsku moze nastupit hned ako tebe skonci materska (teraz je to tusim 34 tyzdnov pri porode jedneho dietata), ale musite sa vystriedat, nemozete byt na rodicovskej obaja.

zalka
27. jan 2013

@lubkah manžel môže ísť na MD, najskôr po skončení 6 tt po pôrode, teda po skončení šestonedelia. Ale nemôže on poberať MD a ty RP, RP by ti zrušili a musela by si sa vrátiť do práce, alebo zaevidovať sa na UP ak si nezamestnaná.

@zuzulica @klincek @anjelicek26 babenky mýlite sa aj muž môže nastúpiť na materskú dovolenku.

Iný poistenec
otec dieťaťa
- ak matka zomrela
- ak sa podľa lekárskeho posudku matka o dieťa nemôže starať alebo nesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jeden mesiac, a matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok
- po dohode s matkou, najskôr po uplynutí šiestich týždňov odo dňa pôrodu a matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok
- manžel matky dieťaťa, ak sa matka podľa lekárskeho posudku o dieťa nemôže starať alebo nesmie starať pre svoj nepriaznivý zdravotný stav, ktorý trvá najmenej jeden mesiac, a matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok
- manželka otca dieťaťa, ak sa stará o dieťa, ktorého matka zomrela
- fyzická osoba, ak sa stará o dieťa na základe rozhodnutia príslušného orgánu

http://www.socpoist.sk/materske/1293s

zuzulica
27. jan 2013

@zalka to síce áno, ale ona chce poberať rodičovský príspevok, inak by nevymýšľala...

zalka
27. jan 2013

@zuzulica ved ja viem, ale to jej trebalo napísať, že nie je možný súbeh MD a RD, u oboch rodičov ... a nie ako sa písalo , že muž nárok na MD nemá ... má nárok aj muž na MD ...

klincek
27. jan 2013

@zalka ahoj, ja viem, ale reagovala som na situaciu zakladatelky, v jej pripade mi prislo samozrejme, ze nie su jeden z tych :nestandardnych: modelov 😉 , kedze ona je na rodicovskej
inak mas samozrejme pravdu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli