Môže mi gynekológ zmeniť termín nástupu na materskú?

suvadaj
20. mar 2013

Zdravím chcela by som sa opýtať, na Sociálnu poisťovňu som už podala žiadosť o MD. Tú mi gynekológ označil, že nástup bol 5.2.2013 a pôrod 19.3.2013. Posledný ultrazvuk však ukázal, že pôrod by mal byť až 2.4. čo je dva týždne po prvom stanovenom termíne. Môže mi môj gynekológ nejakým spôsobom vykonať opravu v žiadosti aj keď je už zaslaná?

ďakujem jana

zivika
20. mar 2013

a preco chces menit termin nastupu? ved ono je to vlastne uplne jedno, kedy nastupis, kedze trvanie MD je 34 tyzdnov od nastupu...a to, ze posledny ultrazvuk ukazal, ze porod by mal byt az 2.4. nie je az take podstatne, kedze utz nie je vo vyssom stadiu tehu moc presny...dolezity je termin podla poslednej ms, popripade utz v 12tt... 😉 a odpoved na otazku...ked uz si ziadost podala, gynekolog uz nijaku opravu urobit nemoze

hradnapani
20. mar 2013

ved ty uz si realne na materskej, nie? za chvilu ti pridu aj prve peniaze. Teraz je uz naozaj neskoro. A ako bolo spomenute, ten termin podla posledneho utz je dost nepresny. A ani si neviem dost dobre predstavit, ako by sa napriklad vykryli v poistovni a u zamestnavatela tie prve tyzdne, co si uz na materskej a zrazu by si nebola? vzniklo by ti tam asi prazdne miesto ohladom poistenia.

danadany
20. mar 2013

nemáš prečo žiadať posunutie materskej, ja som mala termín 3.2. a porodila som 10. 2. to by všetky žena čo prenášajú mali posúvať materskú? ani si neviem predstaviť ako by to na SP riešili keď už to je v systéme