Môže mi riaditeľka odmietnuť nástup do práce?

benulo
22. dec 2010

na md som nastúpila v okt. 2009 od apríla 2010 som na rodičovskej dovolenke, keďže som presne nevedele kedy budem môcť nastúpiť dala som si termín sept. 2011 s ústnou dohodou, že ak budem chcieť nastúpiť skôr treba najmenej dva týždne vopred podať žiadosť, tom som urobila, keďže sa zmenili zákony a dieťa je zdravotne v poriadku a finančne to je ťažké chcela som nastúpiť od januára 2011 dostala som odpoveď, že na moje miesto je prijatá sila do sept. 2011 a dovtedy som si dala žiadosť môže riaditeľka odmietnuť ma prijať keďže mám zmluvu na trvalo? 😎

mirkita
22. dec 2010

myslim si ze v tvojom pripade dost zalezi na tom, ci si podavala ziadost o nastup na RD pisomne a ako bola naformulovana...skoda ze ste si so zamestnavatelom nedohodli prave tu moznost prerusit RD aj skor ako v sept. 2011...pretoze nazory na to ci musi zamestnavatel suhlasit s prerusenim su rozne, jednoznacna odpoved na to neexistuje...ak aj budes trvat na tom ze ta musi zamestnavatel vziat spat skor, tak mas narok vratit sa na miesto zodpovedajuce tomu, ktore mas uvedene v prac. zmluve, cize nie tvoje miesto, z ktoreho si odchadzala, ale podobne (naplnou prace) - takze ak je u vas v praci taketo miesto neobsadene, argument so zastupujucim zamestnancom by bol neopodstatneny...
takze asi inak nez dohodou nepochodis....

maznacik007
22. dec 2010

riaditelka ta nemusi zobrat spat hocikedy.... pred nastupom na RD ziadas zamestnavatela o cerpanie RD do isteho datumu... pokial ste sa ustne dohodli ze sa vratis k septembru 2011 tak riaditelka predpokladam zabezpecila si pracovnicku na zastupovanie do toho terminu. Takze je v prave a nemusi ta zobrat spet len na zaklade tvojej ziadosti...

Samozrejme sa da dohodnut nastupit aj skor ale to je dohoda.. cize musia suhlasit obe strany.. to ze mas zmluvu na trvalo v tom nehra ziadnu ulohu.

Najlepsie je ziadat o RD pisomne lebo pokial to nemas pisomne ze sa chces vratit skor pred 3 narodeninami dietata a ste sa len tak ustne dohodli tak si to tazko vymozes pokial sa to zamestnavatelovi nehodi....

takze ja by som si skor pisomne doriesila to ze o RD si ziadala do septembra 2011 lebo sa ti moze stat ze ta nevezmu ani vtedy... ale az po dovrseni 3 rokov dietata