Môžem poberať príspevok na škôlku a materskú?

evitka83
12. jún 2020

Ahojte, prosim o odpoved fundovane maminky, ktore sa vyznaju vo financnych davkach. 😉 Chcem sa spytat, ci mam narok na prispevok na skolke v nasledujucej situacii. Toho casu som na MD s druhyn synon od februara. Dovtedy som bola na predlzenej platenej RD s prvou dcerou. V juli bude mat 6 rokov. Dcera bude mat odlozenu skolsku dochadzku o rok kvoli zdravotnym problemom. Do skolky chodi na pol dna. Ja mam moznost pracovat z domu na homeoffice. Moj muz prisiel o pracu a pojde zatial na urad prace. Otazka je.: je mozny subeh MD a prispevku na skolku, pripadne prispevku a podpory v nezamesnanosri? Je prispevok mozne poberat aj po 6r dietata, ak este stale chodi do skolky? Pripadne na aky typ pracovnej zmluvy je mozne sa zamestnat a poberat prispevok na skolku? Mozem ja poberat MD a prispevok? Alebo ja MD a muz prispevok aj bude zaroven poberat podporu? Dakujem 😉

evittam
12. jún 2020

@evitka83 Nie, príspevok na škôlku, jasle sa pobera do 3rokov veku dieťaťa.

ivkazba
12. jún 2020

Čiže chceš MD, príspevok na škôlku a ešte aj podporu v nezamestnanosti? Wtf... Máš nárok na MD, tvoj muž na podporu v nezamestnanosti (ak spĺňa podmienky). Alternatíva je aj že by jeden z vás išiel do práce. Ty predpokladám nárok na podporu v nezamestnanosti nemáš. Respektíve na základe čoho by si mala mať?

evitka83
autor
12. jún 2020

@ivkazba wtf? Ano, chcem presne to, na co mam zo zakona narok, kedze sme obaja odviedli ku.va nekrestanske dane. Chod sa ventilovat inam 😉

evitka83
autor
12. jún 2020

@evittam ok, dakujem. Takze dalej nemusim riesit 😊

matkahelka
12. jún 2020

@evitka83 bud beries rodicak, alebo prispevok na jasle- nikdy nie oboja.a len do 3.r.veku dietata. a mimochodom, ked sa tak obhanas tym, ake ste zaplatili velke dane...to ste ty a tvoj muz robili krizovych manazerov s platmi 8000- 10 000 € mesacne? nechcem ti brat iluzie, ale zo 600-800€ platu ste az take velke dane nezaplatili... a ak 5 rokov beries rodicak, tak si zrataj kolko dal stat tebe!

veronikaszabova
12. jún 2020

@evitka83 "Ano, chcem presne to, na co mam zo zakona narok" --- z akeho zakona? Ty nemas narok na prispevok na skolku, lebo dcera ma 6r. Chapes? To je prispevok pre dieta do 3 rokov ( ak poberas prispevok, nemas narok na RP).
Tiez ak by si bola na MD a poberala MP a dcera by nemala napriklad este 3r, taktiez by si na neho nemala narok. Nieto v siestich rokoch 🙈

Ty mas MP, pridavky na dve deti. Muz podpora alebo plat.

barborkakr
12. jún 2020
barborkakr
12. jún 2020

@veronikaszabova
@ivkazba baby vy neviete normalne slusne odpovedat na otazku?

veronikaszabova
12. jún 2020

@barborkakr a ja som snad neodpovedala normalne?? 🤷‍♀️

damtiporiti
12. jún 2020

@barborkakr myslím, že sa este krotili, lebo za tieto špekulácie by jej to každý normálny človek povedal aj inak. A to už by sa jej ozaj nepáčilo.

ivkazba
12. jún 2020

@barborkakr ja som neodpovedala slušne? Prečítaj si, čo píše. Chcela by poberať MD, príspevok na škôlku a zároveň aj podporu v nezamestnanosti. Lebo má na to vraj nárok. Nepozná podmienky dávok a píše bludy a ešte mi napíše, že sa mám ventilovať inde. Nepotrebujem sa ventilovať, ja mám dostatočné finančné aj právne povedomie.

ivkazba
12. jún 2020

@barborkakr ja som neodpovedala slušne? Prečítaj si, čo píše. Chcela by poberať MD, príspevok na škôlku a zároveň aj podporu v nezamestnanosti. Lebo má na to vraj nárok. Nepozná podmienky dávok a píše bludy a ešte mi napíše, že sa mám ventilovať inde. Nepotrebujem sa ventilovať, ja mám dostatočné finančné aj právne povedomie.

ivkazba
12. jún 2020

@veronikaszabova nie, neodpovedala si normálne, lebo tu sa nenosí pravda

veronikaszabova
12. jún 2020

@ivkazba mozno keby sme jej pritakali, ze na vsetko ma narok, plus este nejaka platena PN, k tomu OCR na kazde dieta, tak by sme uz nepisali "neslusne"

damtiporiti
12. jún 2020

@veronikaszabova jasne a ešte by mohla nárok na OČR aj jej babka na susedovho psa aby to bolo spravodlivé pre každého 😂

draik
12. jún 2020

@ivkazba
Vôbec si z toho nič nerobte. Tu si kopa ľudí myslí, že má nárok na všetko a spochybnia tých, ktorí ich usmernia.