Môžem pokračovať v poberaní pandemického rodičovského príspevku?

8. okt 2021

Ahojte, dcéra bude mať v novembri 3 roky, môj pracovný pomer mi konci teraz v polke októbra a som znovu tehotná, tak by ma zaujímalo ci budem môcť pokračovať v poberani pandemickeho rodičovského (ak ho budú aj naďalej vyplácať). Mate skúsenosť s takou situáciou? Ďakujem za rady a prajem pekný večer 😊

mariska1989
8. okt 2021

Pandemicky rodičovský stále že pokračuje

autor
8. okt 2021

@mariska1989 áno, to viem, len neviem ci budem mat naň nárok 🙄

mariska1989
8. okt 2021

Určite áno pokiaľ nejdeš nastúpiť do práce tak áno .

autor
8. okt 2021

@mariska1989 ďakujem 🤗 no pôvodne som mala mat zmluvu predĺženú, ale keďže som tehotná tak mi ju ďalej nepredĺžia. Tak som chcela vedieť ako na tom budem 🙄

weronika171717
9. okt 2021

@mariska1989 toto nie je pravda, že ma každý nárok. Nárok ma mamička, ktorá má pred dovŕšením 3 rokov dieťaťa ukončený pracovný pomer a prípadná podpora v nezamestnanosti je nižšia ako výška rodičovského príspevku. Ale teda čudujem sa, že to ešte nezrusili (no počula som, že to rušiť budú nakoľko je v štátnej kase prázdno), lebo veľa mamiciek radšej sedí doma na zadku ako by mali prstom pohnúť.

autor
9. okt 2021

@weronika171717 ďakujem za odpoveď 😊 no áno, súhlasím s tebou, tiež si myslím, že je hlúposť keď to niektoré mamičky poberajú od začiatku pandémie až doteraz, čo je už vyše 1,5roka (mohlo by to byt limitované na určitý čas). Ja som pracovala od začiatku tohto roka počas RP a pracovala by som aj naďalej keby mi predĺžili zmluvu 🙄 ja nie som z tých ktoré by chcela vyciciavat systém, ale zase na väčšie hlúposti sa v tomto štáte vyhadzujú peniaze von oknom... Len som chcela vedieť ci by som mala nárok pokračovať v tom pandemickom aspoň pár mesiacov kým pôjdem znovu na MD..

katuskatt
9. okt 2021

Je podmienka byť evidovaná na úrade práce? Malý bude mať v novembri 3 roky,do škôlky ho nezobrali,ja sa nemám kam vrátiť do práce. Chcem skúsiť predĺžení rodičovský zo zdravotných dôvodov,ale keby to nevyšlo neviem či mám nárok na pandemicku.

weronika171717
9. okt 2021

Samozrejme, toto ti neberiem. Ale ty si len jeden z mála prípadov....

mariska1989
9. okt 2021

@weronika171717 no práveže mám známe čo majú tuto pandemicku a zmluvu majú ukončenú už pri prvom dieťati .ono vlastné asi tie čo majú predĺžené tým pádom môžu ísť do roboty . No ja som zas počula a čítala že pandemicka sa mala rušiť keď skončí núdzový stav a aj tak dostávajú naďalej .podaktore majú deti 4 ročné