Môžem pracovať popri rodičovskej?

31. mar 2023

Ahojte, zataial som doma s 2 rocnym syncekom. Mam trvaly pracovny pomer, ale teraz som dostala moznost ist privyrobit cez vikendy do inej firmy.
Mohla by som ist? Nebude vadit ze som na rodicovskej dovolenke? A aku zmluvu si budeme vediet uzavriet? Nerozumiem do toho vobec 🫣😵‍💫

adriana2503
31. mar 2023

hocijakú zmluvu ;) nič čo sa týka zamestnania a zmlúv nemá vplyv na rodičovský príspevok. Jedine ak by muz isiel s malym na matersku tak by vám zobrali rodicak

lopuch22
31. mar 2023

Nevadí,môžeš,aj ja som tak

autor
31. mar 2023

@adriana2503
@lopuch22
Dakujem pekne baby!! 😋

janka_266
31. mar 2023

Len pozor na to, te ak by ste ešte chceli druhé, tak vám práca počas rodicaku môže znížiť matersku

katkaseiner
31. mar 2023

@janka_266 presne som to chcela ist pisat...
Ak si na rodicovskej a rada by si isla na retazovu matersku, teda do 3 rokov dalsie dieta, tak pozor na 'privyrobenie' lebo potom z toho a ti bude pocitat nova materska a mohla by si tych par eur lutovat...

chadkroeger
31. mar 2023

možes uzavriet hocico, ale ako píšu vyssie, ovplyvní ti to prípadne dalsiu matersku a ovplyní ti to aj to, keby si po skoncení RP chcela ukonciť PP a poberať maximálnu podporu.

lyci
31. mar 2023

@janka_266 nie. bude sa pocitat z tpp, z ktoreho pojde na matersku a ktory stale trva

dame2
31. mar 2023

Ešte by som upozornila, že treba dať pozor, aby druhá práca nemala konkurenčný charakter voči prvému zamestnávateľovi

xqwertyx
11. apr 2023

Ahojte votriem sa sem ak môžem, tiež ma to zaujíma. Som na RD do 7/24. Popri tom už od 11/22 pracujem v inom zamestnaní, na normálnu zmluvu len mam kratší pracovný čas (25hod/tt). Ak by som otehotnela išla by mi MD tak ako prvá keď mám normálny PP?