Môžu mi vziať prídavky?

29. máj 2023

ahojte, mozu urady siahnut na pridavky ak je dieta v predskolskej triede avynechava z dovodu choroby?..s tym ale ze je to vzdy samozrejme vydokladovane lekarom..lebo napriklad moja dcera bola posledne dva tyzdne v skolke len jeden den..a kamaratka ma hned nastrasila ze sa mam informovat lebo siahnu na pridavky na dieta..ale prvy tyzden mala brusnu virozu z ktorej sa potom ako tak dostala aby o par dni zas schytala nadchu a kasel..

pribinak
29. máj 2023

Pokial je ospravedlnenka od lekára tak určite žiadne prídavky sa odoberať nebudú

Kamarátka nech tára hovadiny

letfenixa
29. máj 2023

Určite nevezmu. UPSVaR to rieši pri NEospravedlnenej neúčasti.

luccija
29. máj 2023

Skús sa logicky zamyslieť je chorá je to dostatočný dôvod na to, aby tam nechodila.Su deti čo sú choré mesiace, po operácii je to hlupost

rawmamka
29. máj 2023

Absolútny nezmysel, buď tvoja "kamarátka" tára dve na tri alebo ťa úmyselne zavádza, teraz neviem, čo je horšie...... Ak bude tvoje dieťa chodiť do školy a bude mať kvantum neospravedlnených hodín (to znamená bez lekárskej pečiatky), tak potom dá riaditeľ školy podnet na UPSVaR a ten to môže riešiť aj cez prídavky na dieťa. Ale v tvojom prípade, ak dieťa chýba v škôlke a navyše zo zdravotných dôvodov, tak tam nie je o čom. Nedaj sa nabudúce úplne zbytočne vyplašiť takýmito hlúposťami.

gabika20
29. máj 2023

To by musela dať podnet škôlka a keď vidia, že nosis pečiatky od lekárov, komunikujes s nimi a je to opodstatnené nemajú na to dôvod