Musím oznámiť na úrade, že syn mal 3 roky?

lellla
3. dec 2020

Prosím vás poraďte mi lebo ja som vážne magor zo všetkých veci ohľadom úradov....poberám rodičovský príspevok no v novembri mal môj syn 3 roky....ja som však ostala v auguste tehotná a pred prvým synom mi dali v práci výpoveď čiže som v tehotenstve bola na úrade práce ...čo mám teraz robiť? Mám niekde ísť zahlasit že už mal malý 3 roky alebo ako to je?a ak mám tak kam mám ísť ? Vďaka veľká

adula12
3. dec 2020

uz si mala davno ist. tam tusim do tyzdna musis nahlasit kto sa o dieta stara, ci chodi do skolky a pod. 😉

1aduliatko1
3. dec 2020

áno treba nahlásiť, inak ti môžu stopnúť prídavky

lienka.7
3. dec 2020

@lellla samozrejme, mas to v kazdom pouceni ze tusim do tyzdna hlasit vsetky zmeny....

katka1981
3. dec 2020

@lellla, ja som na to pri syncekovi zabudla, hoci som na to myslela. Zavolala mi socialna pracovnicka, ze sa chce so mnou stretnut, dala mi adresu svojho pracoviska, prisla som tam, vypisali sme spolu papiere, a povedala, ze ked syncek nastupi do skolky, mam do tyzdna poslat papiere. vsetko mi vysvetlila, pomohla vypisat, bola velmi zlata. Asi 8 alebo 9 rokov dozadu zavrazdili rodicia svoju dcerku Lucku 3 alebo 5 rocnu, neviem uz. A v byte ju nasli ovela neskor. Tak vymysleli, ze treba aby rodic hlasil kde sa nachadza jeho dieta, lebo len do 3 rokov sa pravidelne chodi do poradne, cize maju kontolu cez pediatricku, ze dieta zije. Od nastupu do MS, uz zas je dieta hlasene skolkou.

lellla
autor
3. dec 2020

@adula12 no to mi prišli také papiere že som mala vypísať kto sa stará o dieťa čiže škôlka ..to som mala odovzdať do 30 dní a to som spravila tak teraz neviem

lellla
autor
3. dec 2020

@lienka.7 no papier mi prišiel kde som nahlasovala že chodí do škôlky ale to som bola odovzdať na úrad práce a nepovedali mi tam.viacej nič...aká budem musieť behnut na úrad a informovať sa ...lebo viem že keď som.bola papiere dať nejaké ohľadom malého keď sa narodil tak mi niečo vrvavela ale to sú 3 roky ja si to nepamätám

jankapepe
3. dec 2020

Túto hlúposť ešte nezrušili?
Je na hlavu že do 3 rokov nikoho netrápi kde a s kým je dieťa ak je mama 8 hodín pondelok až piatok v práci napr.
Po 3 roku vypíše mama zdrap papiera kde niečo prehlasi a nikto to nekontroluje....ani dieťa teta na úrade nevidí.....na čo je to dobré??

lellla
autor
3. dec 2020

@jankapepe na to aby som musela behať ako trúbka s papiermi po úrade...keby aspoň je to na niečo dobre

vulka
3. dec 2020

No ja som to veru nenahlásila, lebo vtedy to bola taká málo publikovaná povinnosť. A chýba mi cca pol roka do odpracovaných rokov na dôchodok ☹

mimka11111
3. dec 2020

@lellla a prečo by si musela behať po úrade? ...stačilo poslať postou

jankapepe
3. dec 2020

@vulka a čo má toto spoločne s dôchodkom???

lienka.7
3. dec 2020

@lellla k ziadostiam ci uz o rodicovsky ako aj pridavky na deti mas povinnu prilohu Poucenie ci ako sa to vola... tam mas presne vymenovane co a ako mas povinnost nahlasit. Toto poucenie podpisujes a odovzdavas spolu so ziadostou.

matapo
4. dec 2020

...aj moj syn mal 3 oky v novembri, volala som na UPSVAR ako postupovat aj ohladne pendemickeho rod. prispevku, ci mam nieco priniest, co dolozit,...zevraj nic, pani kt. ma ma na starost ma bude koncom decembra kontaktovat ak bude cosi chybat tak mi povie. Takze v tejto divnej dobe je to take vselijake.