Musím sa niekde odhlásiť, keď mi končí rodičovská?

slavkabj
19. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať, 1.2. bude mat dcérka 3 roky, konci mi teda materska, 2.2. nastupujem do prace. Mam sa ist niekam odhlásiť alebo prihlásiť? Dcérka uz nastúpila do skolky, ta povinnosť nahlásiť dieta upsvar stále platí?

misinka26
19. jan 2015

Ahoj 🙂 musíš sa ísť ohlásiť do socialnej poisťovne inak nikdy, na upsvar nahlasuje zamestnávateľ aj do zravotky ... myslím, že štátne škôlky to robia automaticky, povinnosť majú len rodičia, ktorých dieťa sa nachádza inde ako v škôlke 🙂

butterfly99
19. jan 2015

@misinka26 prosim ta a ked dieta po troch rokich ostava doma tak to tiez treba ist povefat na upsvar? Ci ako to je vlastne?

9lf9
19. jan 2015

@slavkabj, @butterfly99 ked dieta dovrsi 3 roky treba ist na uprvar nahlasit kde je- je jedno ci v skolke, doma lebo u niekoho kto optruje na zivnost. a inak iba odhlasenie na soc. poistovni stat ako platcu za teba

gapa
19. jan 2015

@slavkabj
- na soc.poistovnu do 8dní od ukončenia rD (ak vzniká povinné poistenie zamestnaca
- na upsvar treba nahlásiť, kto sa o dieťa stará (je jedno, či je v škôlke, ter tiež som to teraz v decembri nahlasovala)
- na zdravotnej si overiť, či je nahlásené ukončenie poberania RPe (žeda že si zdr.poistená štátom ako poberatel RP) . Je síce pravda, že mzdárky to obvykle robia, no robia to zo zotrvačnosti, že to robili predtým, už to nie je ich povinnost (podla vyjadrenia úradu na dohlad nad zdr.starostlivostou), je to povinnost mamičky

slavkabj
autor
19. jan 2015

@misinka26
@9lf9
@gapa ďakujem 🙂