V marci mi končí rodičovský. Čo je lepšie?

deniskatimmy
6. mar 2023

Ahojte. Keďže v marci mi končí rodičovský príspevok chcem sa opýtať čo je lepšie.

Či ísť na úrad prace sa prihlásiť alebo vybaviť neplatenu rodičovskú dovolenku. Do práce sa zatiaľ nechystám aspoň teda kym mala nenastúpi do škôlky v septembri.

Ďakujem

drahomirrra
6. mar 2023

Dieta ti nevezmu do skolky aj prv?

lucka_ke
6. mar 2023

nemáš nárok na podporu? ak si na teba muž bude uplatňovať nezdaniteľnú časť tak úrad práce

evica17
6. mar 2023

Na upsvar dostane tvoj muž nezdaniteľnú časť na manželku, nejaké peniaze pri daňovom priznaní. Ale budeš sa musieť hlasit a hľadať robotu (aj keď len naoko). A neplatenia rodičovská, nemusíš nič. Ja osobne som zvolila neplatenia rodičovskú

soulmate9
6. mar 2023

urcite by som volila neplatenu rodicovsku , ked sa prihlasite na urad, budete sa musiet chodit hlasit. na nepaltenej rodicovskej dostanete 60e a budete mat pokoj od uradov

bublinka1426
6. mar 2023

@soulmate9 na neplatenej rodicovskej sa dava 60 eur?

veronikaszabova
6. mar 2023

@soulmate9 ziadne € nedostane len preto, ze je na nepl.RP. ,nezavadzaj

bublinka1426
6. mar 2023

@veronikaszabova ved preto som sa cudovala...jedine ze stat bude za maminu platit zdravotne...

soulmate9
6. mar 2023

@bublinka1426 ano, ja som momentalne na nepaltenej rodicovskej, nakolko mi nezobrali malu do skolky plus som este k tomu tehotna. a dostavala som 30e a teraz zvysili na 60e od noveho roka . tak co trieskatre, ze zavadzam...
@veronikaszabova

soulmate9
6. mar 2023

@bublinka1426
@veronikaszabova vola sa to pridavok na dieta, mile damy , tak si to nasttudujte

veronikaszabova
6. mar 2023

@soulmate9 moja zlata - tie dostane, ci je na UPSVAR, ci na nepl.RP, ci ako samoplatca, ci zamestnana

soulmate9
6. mar 2023

@veronikaszabova tu moju zlatu si odpustite , drzana drza. pytala sa ci je lepsie ist na UPSVAR alebo na rodicak, napisala som svoju skusenost

veronikaszabova
6. mar 2023

@soulmate9 😂😂 ale ty si jej napisala ""na nepaltenej rodicovskej dostanete 60e "". Co dostane tak, ci tak. Takze to absolutne nema nic spolocne s tym, ze by bola na nepl.RP

bublinka1426
6. mar 2023

@soulmate9

pridavok na dieta dostane aj ked je aj ked nie je na urade prace.
a ano viem o nom kedze mi chodi mesacne na ucet ,
jednoducho zle si to sformulovala...to je cele...

soulmate9
6. mar 2023

@bublinka1426 Pani mudra sa vyjadrila ze zavadzam. Nic zavadzajuce som nenapisala, tych 60e bude mat tak ci onak ..

bublinka1426
6. mar 2023

@soulmate9 to ano....na pridavok ma narok kazdy bezohladu na to ci je na platenom/neplatenom/ na urade prace...

lilope
6. mar 2023

@soulmate9 ale áno, napísala si to zavádzajúco, lebo si uviedla, že na neplatenej rodičovskej dostane 60€ a pri prihlásení sa na úrad si to neuviedla, ani že sa jedná o prídavok na dieťa, ktorý si mala na mysli. Z toho vychádza, že len na nepl. rodičovskej dostane 60€, inak nie, čo je zavádzajúca až nepravdivá informácia. Skús sa naučiť lepšie vyjadrovať keď chceš, aby ti porozumeli druhí. Na to, na čo myslíš, ale to neuvedieš, nemá druhý ako prísť. Nikto nikomu do hlavy nevidí.

soulmate9
6. mar 2023

@lilope mozno som to zle sformulovala v rychlosti, ale chcela som tym povedat, ze je zrejme lepsie byt na neplatenej rodicovskej, ako behat na urad a hlasit sa.

lucka_ke
6. mar 2023

áno ak nebude na ÚP nemusí sa chodiť hlásiť, ale manžel by si na ňu nemohol uplatniť nezdaniteľnú časť a to je celkom dosť peňazí, o ktoré by zbytočne prišla

amiaja
6. mar 2023

@deniskatimmy ja som si vycerpala pol roka podporu a potom som isla na neplatenu rodicovsku

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@drahomirrra nie až od septembra

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@evica17 a kde sa to dá vybaviť alebo aký je postup? Ďakujem

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@amiaja a ako zistím či mám nárok na podporu alebo nie?

rakahaka
6. mar 2023

@deniskatimmy pravovny pomer stale trva? Dostavala si matersku? Mala si na nu narok? Ak ano, pandemicka OCR

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@rakahaka pracovný pomer netrvá, materskú som dostávala áno a pandemicka ocr? To sa ešte dáva?

veronikaszabova
6. mar 2023

@deniskatimmy ak ti netrva PP,na pand.OČR nemas narok.
Kedy ti skoncil PP?

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@veronikaszabova pfuuu dávno tesne predtým než som zistila že som tehotná čiže 3 4 roky dozadu akurát som bola v tej ochrannej lehote tak materská mi vyšla

veronikaszabova
6. mar 2023

@deniskatimmy tak nemas narok ani na podporu

sickynickyobsadene
6. mar 2023

@soulmate9 60? Haha..to je akási iná položka..nie náhodou rodinný prídavok?

rakahaka
6. mar 2023

@deniskatimmy tak zial ak netrva prac.pomer tak bohuzial. Max sa na zdravotke nahlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6r

deniskatimmy
autor
6. mar 2023

@rakahaka čiže ak sa rozhodnem pre neplatenu rodičovskú nám to nahlásiť len na zdravotke alebo aj niekde inde? Ešte?